Foto: TASR/Rastislav Blaško

Dan Nekonečný bol známy ako showman a líder českej skupiny Šum svistu.

Známeho českého speváka Dana Nekonečného našli v utorok bez známok života v jednom z bytov v mestskej časti Praha-Řeporyje. S odvolaním sa na českých záchranárov a políciu o tom informoval spravodajský server Novinky.cz.

Príčinu úmrtia zisťujú vyšetrovatelia. Populárny hudobník a tanečník známy svojím extravagantným vystupovaním zomrel vo veku 52 rokov. Informáciu potvrdil na Twitteri starosta časti Řeporyje Pavel Novotný.

„Môžem potvrdiť, že policajti vyrazili k nahlásenému mŕtvemu mužovi. Viac podrobností zatiaľ nemáme, kriminalisti sú na mieste,“ uviedla pre Novinky.cz hovorkyňa polície Andrea Zoulová.

Informáciu o zásahu pri mŕtvom 52-ročnom mužovi potvrdila pre Novinky.cz aj hovorkyňa záchranárov Jana Poštová. Dan Nekonečný bol známy ako showman a líder českej skupiny Šum svistu. Jeho typickými znakmi boli žltá farba, trblietky, ohňové efekty, široký úsmev a vyhlásenia o „ministerstve rozkoší“.

Okrem speváckej kariéry pôsobil aj ako herec. Spoločne s Bolkom Polívkom a Zuzanou Stivínovou si zahral napríklad v komédii Eliška má ráda divočinu.

Pamätať si ho budeme ako skvelého speváka, showmana a zabávača. Najradšej si obliekal farebné kostýmy a jeho vystúpenia sa vždy niesli v šťastnom a zábavnom duchu. Správu budeme aktualizovať. Česť jeho pamiatke.

Správu budeme aktualizovať. Česť jeho pamiatke

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy