Foto: Paramount Pictures/ MovieStillsDB

Prečo dostáva herec peniaze aj 25 rokov po premiére?

V kultovom filme stvárnil malého chlapca z Írska, ktorý na lodi zahynul spolu so svojou mamou a sestrou. Reece Thompson mal v tom čase len 5 rokov. Za rolu ale dostáva zaplatené aj po 25 rokoch.

Článok pokračuje pod videom ↓

Stvárnil relatívne bezvýznamnú postavu

Ako informuje LADbible, bývalá detská hviezda prezradila, že na filme Titanic zarába aj 25 rokov po jeho premiére. V hollywoodskom trháku si Reece Thompson zahral malého chlapca, ktorý sa v tretej triede plavil spolu so svojou matkou a sestrou.

V jednej zo scén môžeme chlapca vidieť, ako spolu s ostatnými pasažiermi tretej triedy čaká na to, kým sa pre nich sprístupnia záchranné člny. K tým sa už ale rodina nedostala, tragicky zahynula s množstvom ďalších ľudí na palube. Neskôr vo filme vidíme ženu aj s oboma deťmi, všetci umrú v kajute.

Foto: Paramount Pictures

Thompsonova úloha bola malá a pre dej filmu relatívne bezvýznamná. Poukázala však na ťažký osud mnohých chudobných pasažierov, ktorí sa plavili na palube Titanicu. Thompson priznáva, že si toho z natáčania pamätá len málo. Napriek tomu mu ale každý rok príde šek s malým honorárom.

Mohol si vybrať medzi reklamou na benzínovú pumpu a Titanicom

Hovorí, že talentový agent ponúkol jeho matke dve možnosti. Buď si zahrá v reklame na benzínovú pumpu, alebo príjme malú úlohu vo veľkofilme. Reklama v tom čase predstavovala bezpečnejšiu voľbu, nikto nemohol tušiť, ako to s filmom vypáli. Napokon ale padlo rozhodnutie, že Reece bude hrať vo filme.

Foto: MovieStillsDB

Ukázalo sa, že sa Reeceova mama rozhodla správne, Titanic sa totiž zaradil medzi tie najzárobkovejšie filmy všetkých čias. V rozhovore pre portál Business Insider sa ešte v roku 2018 vyjadril, že je to bizarný pocit.

Dodal, že celkovo mu prišlo už viac peňazí, ako by za takú malú úlohu vo filme očakával. Aj keď skutočne to nie sú šeky na vysoké sumy, jeden rok dostane 100 dolárov, ďalší zase 250.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články