Vlhová na štarte 1. kola obrovského slalomu v Courcheveli. Foto: SITA/AP

Na víťazku stratila Vlhová 1,24 stotín sekundy.

Petra Vlhová nastúpila na druhé preteky obrovského slalomu vo francúzskom Courcheveli opäť so štartovým číslom 1. 

Na víťazku 1. kola strata 0,59 s

Stredajší obrovský slalom vo francúzskom Courcheveli je štrnástym podujatím aktuálnej sezóny Svetového pohára žien v alpských lyžiarskych disciplínach. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová podala oproti utorku v prvom kole lepší výkon a za najrýchlejšou Švédkou Sarou Hectorovou zaostala o 59 stotín sekundy. Druhá je aktuálne Francúzka Tessa Worleyová s odstupom 11 stotín za Hectorovou a tretie miesto patrí utorkovej víťazke Američanke Mikaele Shiffrinovej s mankom 34 stotín na Hectorovú.

Foto: SITA/AP

Vlhová mala v stredu na štarte rovnako ako v utorkových pretekoch v Courcheveli číslo 1, čiže sa na medzičasoch nemala s kým porovnávať. Na ľadovej, ale postupne sa rozbíjajúcej trati ju napokon predstihli štyri súperky, no náskok najrýchlejšej Hectorovej nebol v cieli taký veľký ako u Shiffrinovej deň predtým. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších sa začne o 13.00 h.

„Keď má človek číslo jeden, nemá sa s kým porovnať a len čaká. Dnes som jazdila lepšie v prvom kole ako včera, hoci tam znova boli chyby. Neboli veľké, ale v niektorých miestach som išla priamo na bránky a potom som všetko robila pod bránkou, čím som prišla o čas. Odstup je menší ako včera a pred druhým kolom je všetko otvorené,“ uviedla Petra Vlhová pre JOJ Šport.

Druhé kolo

Náročnosť druhého kola podčiarkla rozbitá trať, keď viaceré lyžiarky si s ňou neporadili a do cieľa nedošli. Po riskantnej jazde takýto osud dostihol aj Talianku Federicu Brignoneovú. Dobré jazdy predviedli Američanka Moltzanová i Nórka Holtmanová. Vedúca pretekárka druhého kola sa menila neustále najmä od dojazdu Švajčiarky Rastovej. Dlhšie sa potom z prvenstva tešila poľská reprezentantka Gasienica-Danielová.

Petra Vlhová od začiatku išla veľmi aktívnu jazdu, ale nevyšlo jej niekoľko oblúkov a vyšla z ideálnej stopy, ale aj napriek tomu sa dostala po svojej jazde do priebežného vedenia, keď na čele vystriedala práve Gasienica-Danielová, na ktorú si vyjazdila náskok 12 stotín sekundy.

Na štarte však boli ešte ďalšie 4 silné pretekárky. Hneď prvá Marta Bassinová z Talianska ju po peknej jazde predbehla a nadelila jej v cieli 67 stotín sekundy. Po dramatickom závere sa napokon z víťazstva tešila Sara Hectorová, druhá skončila Mikaela Shiffrinová a tretia Marta Bassinová. Domáca Tessa Worleyová obsadila 4. miesto a Vlhová ostala na piatej pozícii. Na víťazku v cieli stratila 1,24 stotín sekundy. Slovenka tak v Courcheveli ešte nikdy nevyhrala.

0
Uložiť článok
Komentovať