adme.ru

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, veľké množstvo ich nájdete práve na tomto odkaze. Poďme sa však teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Dokážete logicky vyriešiť situáciu, ktorá sa odohrala?

Zadanie:

Bol teplý horúci deň, keď detektív so svojím asistentom prenasledovali zločinca, ktorý ušiel z miesta činu. Stopy ich doviedli až k brehu pomerne úzkej, no zato hlbokej a rýchlej rieky. Na brehu stáli traja mladí muži. Detektív k nim podišiel a pýta sa: „Hľadáme chlapca asi vo vašom veku. Musí byť niekde nablízku, nevideli ste ho?“ „Pred chvíľou sem pribehol a vrhol sa do rieky. Pozrite, na druhej strane akurát vychádza na breh. Musíte sa poponáhľať!“ povedal jeden zo skupiny. Chlapci chceli detektívovi požičať aj ich čln, no on odmietol. „Najskôr sa radšej porozprávame s vami…“

Prečo sa detektív rozhodol vypočúvať skupinu chlapcov a nie mladíka, ktorý na druhom brehu vychádzal z rieky? 

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )