Veríte na numerológiu, veštenie, alebo horoskopy? Ak nie, tak by ste nad tým možno mali pouvažovať.

Vedci zistili, že deň narodenia človeka silno ovplyvňuje jeho osobnosť. Neveríte? Zamyslite sa nad tým, že každý jeden deň v roku je postavenie hviezd, planét, Mesiaca a Slnka iné. To predsa musí vplývať aj na tak neobyčajne obyčajnú vec, ako je zrod nového života, no nie?

No dobre, dostali ste nás. Trošku sme vás naťahovali a nie je to úplne tak ako sme opisovali. Aj keď vedci dlhé desaťročia považovali postavenie hviezd, Mesiaca a Slnka za kľúčový faktor pri narodení dieťaťa, dodnes sa to nikomu potvrdiť nepodarilo, a tak od tejto myšlienky mnoho vedcov upustilo. Tí, ktorí sa však tejto hypotézy nevzdali, nakoniec prišli so zaujímavým výsledkom. Aj keď deň vášho narodenia ešte o vašej osobnosti nič nevraví, obdobie, v ktorom ste sa narodili, áno!

Za výskumom stoja naši južní susedia. Konkrétne sa jedná o Semmelweisovu univerzitu v Budapešti, kde sídli výskumný tím, ktorý vedie vedkyňa menom Xenia Gonda. Práve ona prezentovala v októbri 2014 na neuropsychofarmakologickej konferencii v Berlíne poznatok, ktorý šokoval širokú vedeckú verejnosť. Poznatok, že ročné obdobie, v ktorom sa dieťa narodí, ovplyvňuje jeho fyziologický, ale aj duševný vývoj.

Výskum pracoval najmä s myšlienkou, že striedanie ročných období ovplyvňuje matku počas tehotenstva, teda aj počiatočný vývin dieťaťa. Jeho následné narodenie v určitom období roka predstavuje jeden z faktorov jeho ďalšieho vývoja. Príkladom je tzv. sezónna afektívna porucha, tá postihuje milióny ľudí po celej planéte každú zimu. Zimné dni sú kratšie, množstvo prirodzeného slnečného svetla oveľa menšie ako v lete, a to ovplyvňuje každého, aj budúce matky. Dôsledkom je znížená tvorba sérotonínu (nedostatok sa prejavuje zlou náladou až depresiou a poruchami spánku) a narušenie denného rytmu, ktoré ovplyvňujú aj vyvíjajúci sa plod.

Keď vedci z Maďarska prišli na túto skutočnosť, rozhodli sa otestovať vysokoškolských študentov. Podľa ich prieskumov sú ľudia, narodení na jar, neobvykle pozitívni. Rovnako letné deti prekypujú dobrou náladou, vyskytujú sa u nich však aj časté zmeny nálad. Narodení v jeseni už tak optimistickí nie sú a najhoršie sú na tom tí „zimní“. Napriek tomu, že výskum potvrdil vplyv ročného obdobia na vývoj dieťaťa, presné dôsledky ešte nie sú celkom známe.

Ak je však vaša myseľ aj po prečítaní tohto článku otvorená a veríte, že deň, v ktorom ste sa narodili, niečo skutočne znamená, pokračujte na ďalšiu stranu. Tam sa dozviete, čo môže znamenať ten váš.

Tak ste tu, to znamená, že veríte na niečo vyššie. Výborne. Táto charakteristika vychádza z numerológie, teda vedy, ktorá pripisuje číslam veľkú moc a význam. Spôsob na zistenie toho, čo o vás hovorí dátum narodenia, je jednoduchý. Ak ste sa narodili napríklad 1.1.1990 potom bude vaše číslo 3 (postup : 1 + 1 + 1 + 9 + 9 + 0 = 21 — 2 + 1 = 3. Jednoducho sčítate všetky cifry z vášho dátumu, súčet rozdelíte na 2 cifry, ktoré znova sčítate). Ak bude váš konečný súčet dvojciferný, znova dielčie číslice sčítajte. Pripravení?

1 = Kritický, no férový

Ak je vaše číslo rovné 1, potom ste s najväčšou pravdepodobnosťou ctižiadostivý človek a máte pevnú vôľu. Ste kritický, no nielen na svoje okolie, ale najmä na seba. Chcete vo všetkom vynikať a najradšej by ste boli vo všetkom prvý (á). Hrať s vami nejakú hru je totálna katastrofa. Prehrávate naozaj neradi.

2= Dokonalý spoločník

Ste číslo 2? Váš život je hotová rozprávka. Jediné, čo chcete, je šťastný a spokojný život založený na dobrých medziľudských vzťahoch a rodine. V súkromí ste veľmi príjemný človek a vynikajúci spoločník, no vo väčšej spoločnosti trošku pasívny. Keď môžete pomôžete, keď nie, aspoň sa o to pokúsite.

3 = Kreatívny optimista

Skvelí kreatívni optimisti, tak práve títo ľudia by sa tu mali stretnúť. Neustála dobrá nálada je dôvodom, prečo je okolo nich vždy kopa ľudí a priateľov. Títo ľudia nie sú hlúpi, vedia, ako svet funguje, no snažia sa v ňom vidieť najmä to pekné.

4 = Workoholici

Číslo 4, tak to sú typickí workoholici. Ale v tom najlepšom slova zmysle… Rýchlo dosiahnu svoj cieľ, sú pracovití a cieľavedomí. V súkromí to už také ružové nie je. Priatelia si musia na ich povahu poriadne privyknúť, inak osobný kontakt s týmito ľuďmi obmedzia.

5 = Tvrdohlavci

Charakteristika je asi zrejmá každému. Tvrdohlaví ľudia, ktorí však svojím pohľadom na svet dostávajú množstvo kreatívnych nápadov, ktoré sú ale mnohokrát nezrealizovateľné. Na seba aj svoje okolie sú nároční, teda v medziľudských vzťahoch to môže občas škrípať. Ich veľkým plusom však je, že sú to tí najspoľahlivejší ľudia, ktorých poznáte.

A ako sú na tom tí, ktorým vyšli čísla od 6 do 9?

6 = „Flegmoši“

Žiadny stres a konflikty. To sú ľudia, ktorých súčet sa rovná 6. Ku šťastiu potrebujú iba pohodu a harmóniu v živote. Nemajú radi konflikty ani stresové situácie. Podľa štatistík sú ženy, ktoré majú týchto mužov za partnerov, tie najšťastnejšie na svete!

7 = Disciplinovaní pracanti

Šťastná 7. Citliví a empatickí to ľudia. Už na prvom stretnutí vás dokonale odhalia. Sú však aj veľmi zraniteľní a nepoučiteľní. V práci a povinnostiach sú veľmi disciplinovaní a všetko sa snažia urobiť na 100%.

8 = Víťazi

Dynamickí ľudia, ktorí nedokážu prehrávať. Táto súťaživá povaha ich núti na sebe neustále pracovať. Sú prísni, no spravodliví a stále plní energie.

9 = Optimisti ako vyšití

Tak táto skupina ľudí je úplne jasná. Dobrá nálada, plní života… Sú skvelí spoločníci, ale vo svojej spoločnosti nevychádzajú s ľuďmi s negatívnou náladou. Dobre poradia v každej situácii a v práci a rodine vždy dosiahnu to, čo chcú.

Ako vám tento test vyšiel? Sedí daný opis podľa čísla na vašu osobu? Podeľte sa s nami o výsledky v komentároch.

Príbehy
0
Komentovať (0)