Foto: Profimedia

Pápež sa rozplakal pri verejnej modlitbe, keď spomenul Ukrajinu.

Pápež František sa vo štvrtok rozplakal, keď počas verejnej modlitby v centre Ríma spomenul utrpenie obyvateľov Ukrajiny. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.

Neudržal slzy

Františkov hlas začal chvieť, keď hovoril o Ukrajincoch, a na chvíľu prestal rozprávať. Podľa agentúry Reuters sa odmlčal na asi 30 sekúnd a keď sa vrátil k modlitbe, lámal sa mu hlas. František neudržal slzy počas modlitby k Panne Márii, ktorú predniesol pred Stĺpom nepoškvrneného počatia v centre Ríma.

Sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie sa v Taliansku tradične oslavuje 8. decembra. „Nepoškvrnená panna, dnes by som sa ti chcel poďakovať v mene ukrajinského ľudu,“ uviedol František predtým, ako ho premohli emócie a odmlčal sa.

Po chvíli pokračoval: „Namiesto toho ti však prinášam prosby detí, starších, otcov a matiek a mladých ľudí z tej mučeníckej krajiny, ktorá veľmi trpí“. Počas modlitby stál vedľa pápeža starosta Ríma Roberto Gualtieri.

Dav veriacich začal spontánne tlieskať, keď si ľudia uvedomili, že František nedokáže hovoriť a plače, opisuje udalosť Reuters. Od februárového začiatku invázie spomína František Ukrajinu takmer vo všetkých svojich verejných vystúpeniach a voči Moskve je čoraz kritickejší.

Najnovšie články