Foto: TASR - Jaroslav Novák

Čaputovú si vo svete vážia.

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sa umiestnila vo veľmi prestížnom rebríčku 100 najvplyvnejších žien sveta podľa časopisu Forbes.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hlava štátu obsadila 87. miesto, čo je pokles o jednu pozíciu oproti minulému roku. Zuzana Čaputová sa totiž v tomto rebríčku nachádza už niekoľko rokov po sebe. Porota ocenila najmä jej protikorupčné aktivity a boj proti beztrestnosti. Nazvali ju osamelým politickým hlasom v mori demagógie.

Ursula von der Leyenová (vľavo) a fínska premiérka Sanna Marinová. Foto: TASR/AP

Na prvom mieste sa ocitla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Druhá najvplyvnejšia žena sveta podľa Forbesu je Christine Lagardeová, šéfka Európskej centrálnej banky. Prvú treticu uzatvára Kamala Harrisová, viceprezidentka USA. Fínska premiérka Sanna Marinová, ktorá je u nás známa vďaka uniknutému videu zo súkromnej párty, sa nachádza na 83. mieste.

Čaputová zbiera ocenenia

Zuzana Čaputová má za sebou naozaj zaujímavý týždeň. Iba v utorok dostala vo Washingtone Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej. Tú udeľuje americký Národný demokratický inštitút za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie.

Najnovšie články