Foto: Facebook/ Erwin Aichhorn

Vďaka prírodnej katastrofe sa môžu obyvatelia Kleinarlu tešiť z nových jazier.

Silné búrky, ktoré zasiahli aj Slovensko a napáchali rozsiahle škody, sa nevyhli ani našim západných susedom. V rakúskej spolkovej krajine Salzbursko sa však okrem zoznamu škôd rozšíril aj zoznam tamojších turistických atrakcií. V blízkosti alpskej dedinky Kleinarl sa totiž vytvorili dve priezračné jazerá.

Silné búrky spôsobili na severozápade Rakúska zosuvy pôdy. V dôsledku nich sa na viacerých miestach vytvorili akési hrádze, ktoré zablokovali tok potoka. Namiesto pohromy v podobe zaplavených častí sa však dedinčania môžu tešiť, pretože došlo k vytvoreniu dvoch nových jazier, ktoré sa môžu pochváliť priezračnou tyrkysovo modrou vodou.

Oba sú vzájomne prepojené a predpokladá sa, že v takomto stave aj ostanú. Obec už preto zmenila aj časť turistického chodníka, hoci názov pre ne ešte nemajú vymyslený. „Odteraz sme údolím jazier,“ hovorí starosta obce Max Aichhorn. V okolí sa nachádzajú aj známejšie jazerá, ktoré sú vo veľkom navštevované turistami, tieto budú musieť ľudia ešte len „objaviť“. Oblasť je všeobecne známa jazerami, keďže ich tam nájdete až 600.

Pozri aj: Slovensko má európsky unikát, o ktorom takmer nikto nevie. Naša rakytníková plantáž produkuje výrobky tej najvyššej kvality

etrend.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)