Foto: wikimedia.org(Taz92)

Ak si viete predstaviť život na malebnom talianskom vidieku, v dedinke Ollolai na Sardínii si môžete kúpiť malebný historický dom. Musíte však splniť jednu podmienku.

Aj toto je cesta, ktorou sa môžete vybrať, keď potrebujete zúfalo zohnať obyvateľov do maličkej dedinky, ktorá stojí na pokraji zániku. To je presne prípad talianskej dediny Ollolai, ktorá sa nachádza v regióne Barbagia na Sardínii. Tá pomaly ale isto vymiera. Práve preto, aby sa opäť prebudila k životu, sa starosta Efisio Arbau, rozhodol k nezvyčajnému kroku. Vybrané historické budovy predáva za 1,20 €. Ak chcete, aby jedna z nich bola vaša, musíte splniť len túto jednu podmienku.

Nového majiteľa celkovo hľadá 200 budov, ktoré si môžete kúpiť za symbolickú cenu. Pri kúpe nehnuteľnosti sa však zaväzujete k tomu, že budovu do troch rokov zrekonštruujete, pričom podľa predbežných odhadov by vás mala celková rekonštrukcia vyjsť približne na 20-tisíc eur. I keď sa touto sumou takmer 20-tisíc násobne zvýši kúpna cena nehnuteľnosti, aj tak to rozhodne stojí za pozornosť. U nás by ste si za takú cenu v bežných lokalitách len sotva kúpili nejaký dom.

Obec zúfalo potrebuje nových obyvateľov


Jedinečnú históriu miesta je nutné zachrániť

~Ollolai~ 📸Foto di @livia601 Complimenti per il fantastico scatto 👏👏👏!!! . . Visitate la nostra pagina e per rimanere aggiornati seguiteci e pubblicate le vostre foto con l'hashtag #sardegnaterraemare oppure il tag @sardegnaterraemare le migliori fotografie verranno pubblicate nella nostra galleria e sulla pagina Facebook . . #ollolai #nuoro #autunnoneiborghi2017 #sardegna #sardinia #italia #ilikeitaly #travelgramitalia #visitsardinia #sardinia #sardaigne #sardinien #sardegna #cerdeña #videolina #radiolina #instasardegna #borghiditalia #igersitalia #italia #italy #Сардиния #Сардинія #sardinie #unionesarda #ovunquesardo #theprettycities #iborghipiùbelliditalia #borghi #autunnoinbarbagia17 #cortesapertas

A post shared by Sardegna Terra e Mare (@sardegnaterraemare) onStarostovi robí vrásky na čele pokračujúci odliv pôvodných obyvateľov. Za 50 rokov sa počet obyvateľov rapídne znížil. Z počtu 2 250 klesol na 1 300, pričom ľudia neustále odchádzajú z toho malebného mestečka. Starosta vie, že mesto by okrem obyvateľov prišlo aj o celú históriu, zvyky a tradície, ktoré tu pretrvali už celé storočia. Preto chce kultúru mesta zachrániť. Zatiaľ sa predali tri domy a svoju žiadosť o kúpu nehnuteľnosti už zaslalo približne 100 ľudí z celého sveta. Ak máte chuť zažiť niečo nové a lákajú vás nezvyčajné miesta, určite by ste mali túto ponuku využiť.

Pozri aj: Už 22 rokov žije v hrade postavenom z piesku. Kým ostatní platia vysoké nájomné, on si vychutnáva pláž celkom zadarmo

theinsider.com
0
Uložiť článok
Komentovať