Foto: facebook.com (nerob cirkus)

Ťavy bez dozoru a prechádzajúce sa po uliciach slovenského mesta. Skutočne nezvyčajná situácia.

Niektorým Popradčanom sa mohol včera naskytnúť pohľad, ktorý rozhodne každý deň nevidia. Po uliciach mesta sa totiž prechádzali ťavy z cirkusu, ktorý sa v meste momentálne nachádza. Pohľad na zvieratá, ktoré si zvyčajne spájame s tropickým teplom a nie s tým, že behajú po snehu, v mnohých ľuďoch vyvolalo rozhorčenie. 

V Poprade ťavy cirkusu Budapest na úteku za slobodou.

Posted by Nerob cirkus on Montag, 30. Oktober 2017

Ako uvádza Facebooková stránka Nerob cirkus, ťavy podľa nich utekajú za slobodou. Mnohí návštevníci tejto stránky vyjadrili pobúrenie a volajú po zákaze cirkusov. A aj tieto fotografie dokazujú, že takýto zákaz by mal opodstatnenie.

Aj keď to vyzerá, že ťavám by mohol chlad a sneh ublížiť, zvyčajne to tak nie je. Ťavy (v tomto prípade dvojhrbé) sú odolné zvieratá a sneh im nespôsobuje výrazné problémy. Oveľa väčší problém ale je, že zvieratá sa nestrážené potulovali po uliciach a v premávke, čo ich mohlo vyplašiť a mohli tak spôsobiť napríklad dopravnú nehodu.

Pozri aj: Tento prešľachtený kôň pripomína skôr kreslenú postavičku či karikatúru. Veterinári pri pohľade na neho, dvíhajú varovný prst

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )