Foto: Instagram (Orrion Farms)

Mladé žriebä svojim kontroverzným vzhľadom priviedlo veterinárov do rozhorčenia.

Jeho zvláštna podoba vzbudila obavy, pretože kôň môže mať značné zdravotné problémy. Poddruh El Rey Magnum má 9 mesiacov a vznikol krížením Arabského koňa na americkej farme Orrion Farms. Jeho fotografie sa objavili na webstránke farmy. Je na nich viditeľné, že kôň má extrémne dlhý krk, ostrý predĺžený nos, široké nozdry a oči ďaleko od seba, ktoré vytŕčajú z jeho hlavy.

Poradca pre kríženie v Orrion Farms, Doug Leadley povedal, že „ide o priestupný krok k absolútnej dokonalosti„, no sú ľudia, ktorí s ním nesúhlasia. Veterinári varujú, že by to mohol byť začiatok extrémneho kríženia, ktoré spôsobuje závažné zdravotné problémy u mačiek a psov. Tie boli krížené tak, aby mali ploché tváre. Editorka časopisu Veterinary Record, Adele Waters napísala, že v prvej chvíli, keď prvýkrát zbadala El Rey Magnum, myslela si, že ide len o fotomontáž.

Pravda je však, že toto je skutočný kôň a bol krížený tak, aby spĺňal podmienky vzhľadu pre jeho špecifický trh. Kedy to skončí? Je to naozaj tak zlé, aby kôň vyzeral ako kôň a nie kreslená postavička?“ Expert na kone Tim Greet varuje pred dôsledkami kríženia, ktoré môžu pre koňa dopadnúť omnoho horšie, ako pre psy s plochými tvárami. Sú nimi napríklad mopslíky a francúzske buldočky.

Psi, tak ako ľudia, môžu dýchať cez ústa, ale kone môžu dýchať výhradne cez nos. Predpokladám, že tréning a fyzická záťaž budú pre tohto koňa veľmi obmedzené.“ Webstránka Orrion Farms však tvrdí, že ich farma je „skutočne odhodlaná krížiť tie najlepšie Arabské kone na svete„. Aký si na to utvoríte názor je len vás, no krása zvieraťa, ktorá tiež nie je zrovna istá, by nemala byť uprednostnená za cenu ujmy na jeho zdraví.

Pozri aj: Frustrovaný medveď v cirkuse zaútočil na svojho chovateľa počas vystúpenia. Po tom, čo ho zbili palicou, musel vo vystúpení pokračovať

newshub.co.nz
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy