Foto: Ružomberský hlas

Medvede v Ružomberku nie sú žiadna rarita.

Keďže je mesto obklopené horami, je prirodzené, že lesní obyvatelia niekedy zavítajú aj do mesta. Zvyčajne sa ale zdržujú v okrajových častiach, blízko lesa a spravidla v noci. Preto aj Ružomberčanov prekvapilo, keď pred dvomi dňami zavítal medveď do rušnejšej časti mesta a počas dňa.

Na fotografii, ktorú uverejnil Ružomberský hlas na svojom Facebooku, môžete vidieť medveďa na strome, na ulici Cintorínska s rodinnými domami.

V súvislosti s výskytom medveďa sme kontaktovali hovorcu primátora mesta Ružomberok. Ten nám prezradil, že vzhľadom na polohu mesta to nie je žiadna výnimočná situácia a že zver sa v meste sporadicky objavuje. Výnimočné je najmä to, že sa medveď dostal hlbšie do mesta a to počas dňa.

Foto: S dovolením Ružomberský hlas

Situáciu mesto monitoruje, na mieste mestská polícia zvýšila svoje hliadky a v prípade opätovného výskytu sa pokúsia medveďa primeraným spôsobom odplašiť späť do lesa.

Mesto proti medveďom nemôže zakročiť, v minulosti sme žiadali o odstrel túlavých medveďov, avšak nám nebolo vyhovené„, komentuje situáciu hovorca Viktor Mydlo. Ako dodal na záver, medveďa zbadali v Ružomberku aj počas tejto noci.

Medveďa spred dvoch dní sa podarilo nasnímať aj z auta:

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )