Foto: Instragram(chernobyltour)

Aj mesto duchov už má vianočný stromček.

Mesto Pripiať nachádzajúce sa iba niekoľko kilometrov od neslávne známej elektrárni v Černobyle, ktorá v roku 1986 vybuchla, má už vianočný stromček. Keďže Ukrajinci sú pravoslávni kresťania a Vianoce oslavujú až 6. januára, je teraz hlavný čas stavania stromčekov. 

Ozdoba Vianoc bola postavená na centrálnom námestí, ako informuje BBC. Mesto Pripiať bolo domovom pre viac ako 47-tisíc obyvateľov, ktorí boli po výbuchu elektrárne evakuovaní a do svojich domovov sa už nikdy nevrátili.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RT Play (@rtplaysocial),

Bývalí obyvatelia sa tak teraz do mesta vrátili, aby ozdobili vianočný stromček. Pripevnili naň rodinné fotografie, ale napríklad aj staré hodiny, ktoré symbolizujú plynutie času a skutočnosť, že mesto v priebehu času nezomiera, ale aj vďaka turizmu začína žiť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chernobyl D24Mil (@chernobyl.d24mil),

Spoločnosť Chernobyl tour, ktorá sa tiež podieľala na výzdobe stromčeka uviedla, že niektorí obyvatelia na toto miesto prišli po prvýkrát od havárie, iba kvôli tomu, aby na stromček zavesili ozdobu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CHERNOBYL TOUR (@chernobyltour),

Vianočný stromček s netypickou výzdobou tak teraz skrášľuje Pripiať a turisti sa pri ňom radi zastavujú a obdivujú ho. Chernobyl tour na Instagrame tiež vyslovila túžbu, že Pripiať by sa mala zaradiť do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, aby mesto bolo aj takýmto spôsobom chránené.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )