Foto: Gréckokatolícka charita Prešov/ Ilustračné: archív TASR

Rozhľadňu v obci Okružná sprístupnili pre verejnosť.

Rozhľadňu „Na bani“ v katastri obce Okružná v okrese Prešov sprístupnili pre verejnosť nedeľňajšou slávnostnou posviackou. Postavili ju dobrovoľníci Farskej charity Okružná v rámci projektu Oáza pokoja. TASR o tom informovala Silvia Hrabčáková z Gréckokatolíckej charity Prešov.

Vyhliadková veža je vysoká päť metrov a je orientovaná na všetky svetové strany. Je postavená z drevených profilov na betónovom základe. Autorom a realizátorom myšlienky je Jozef Sukovský z Farskej charity Okružná.

Foto: Gréckokatolícka charita Prešov

Počas stavby rozhľadne od júna do septembra 2018 sa uskutočnilo spolu 41 brigád. Vyše 50 dobrovoľníkov spoločne odpracovalo na výstavbe rozhľadne viac ako 410 hodín dobrovoľníckych prác. Počas jarných mesiacov tohto roka sa realizovali dokončovacie práce. Cez Národný týždeň charity sa celá vyhliadková veža natrela a pripravila na sprístupnenie pre verejnosť,” priblížila zástupkyňa vedúceho Farskej charity Okružná Radoslava Ivanová.

Foto: Gréckokatolícka charita Prešov

Do prác sa zapojili zástupcovia všetkých generácií, aj záujmových skupín v obci ako urbárske spoločenstvo, dobrovoľný hasičský zbor, farská charita, poslanci aj miestni farníci a občania. Rozhľadňa je súčasťou relaxačnej cesty, ktorá vedie po vrchole starej bane až po studničku s pitnou vodou.

Foto: Gréckokatolícka charita Prešov

“Z veže môžete vidieť Kapušiansky hrad, okolité obce a v prípade priaznivého počasia aj vrcholce Vysokých Tatier”, uviedla Hrabčáková s tým, že tento projekt mohla Gréckokatolícka charita Prešov a Farská charita Okružná zrealizovať pomocou finančnej podpory viacerých spoločností cez hlasovaciu súťaž. Rozhľadňu sa podarilo postaviť aj vďaka dobrovoľníkom a darcom.

Za poskytnutie fotografií ďakujeme Gréckokatolíckej charite Prešov

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )