Foto: Action, Mayflower Group

Súčasťou nového nákupného centra bude aj predajňa Action.

Superlacný reťazec Action si Slováci mimoriadne obľúbili. Dôkazom toho je expanzia do ďalších slovenských miest, pričom nakúpiť v tomto reťazci je možné už v 15 predajniach. Čoskoro pribudnú ďalšie, pričom jedna aj v Ružomberku. Podarilo sa nám zistiť dátum jej otvorenia.

Nová predajňa Action v Ružomberku sa bude nachádzať v novom obchodnom centre Spektrum, ktoré vzniká v priestoroch bývalej Hypernovy. Jej prestavbu realizovala developerská spoločnosť Mayflower Group.

Nové OC v Ružomberku

Nákupné možnosti Ružomberčanov sa rozšíria vďaka novým, ale aj pôvodným predajniam. Vo vynovenom objekte nájdu značky ako Terno, Pepco a najväčšiu dm drogerie markt v meste, informovala spoločnosť Mayflower Group médiá pred začatím stavebných prác na projekte.

Okrem iného ale v Ružomberku nájdu svoj domov aj prevádzky značiek Tedi, Sinsay a Action. Otvorenie prvej predajne Action v Ružomberku nám potvrdil aj Sławomir Nitek, regionálny riaditeľ Action pre Slovensko, Českú republiku, Rakúsko a Poľsko.

Predajňa Action vo Zvolene. Foto: Zuzana Veslíková

„Momentálne pripravujeme novú predajňu v Ružomberku a presný dátum oznámime v nasledujúcich týždňoch. Od marca 2023 sme na Slovensku otvorili už 15 predajní a na lokálnom trhu plánujeme ďalej expandovať tak, aby sme pokryli rastúci dopyt zo strany našich zákazníkov,“ uviedol Nitek pre interez.sk.

Otvoria už čoskoro

No kým Action bol ohľadom konkrétnejšieho dátumu otvorenia svojej prevádzky v Ružomberku na slovo skúpejší, developerská spoločnosť Mayflower Group nám dátum otvorenia prvých prevádzok prezradila.

Ako pre interez.sk uviedli zástupcovia spoločnosti Mayflower Group, otvorenie projektu je plánované na 21. marca 2024.

Ekologická prestavba

OC Spektrum sa v Ružomberku bude nachádzať v budove bývalej Hypernovy, ktorú spoločnosť Mayflower Group prestavia na ekologickú stavbu. Schátraný objekt oblepený reklamným smogom dostane novú tvár a dodá lokalite krajšiu a prívetivejšiu podobu. Nachádza sa v centre mesta, len niekoľko desiatok metrov od autobusovej a železničnej stanice.

Takto bude vyzerať nové nákupné centrum v Ružomberku. Foto: Mayflower Group

„Budeme pracovať s modernými stavebnými materiálmi, aby bola budova vizuálne atraktívna a aby bola energeticky čo najúspornejšia,“ spresnil pre médiá pred začatím realizácie projektu Lukáš Šarközi, jeden z partnerov spoločnosti Mayflower Group.

Rozloha stavby nepresiahne plochu pôvodného objektu a pýšiť sa bude najmä mnohými ekologickými aspektmi. Projekt sa nebude dotýkať priľahlého kaštieľa a samotná prestavba nebude zasahovať do jeho aktuálneho stavu.

Architektonicky nezvládnutá prístavba, ktorá je súčasťou hlavnej budovy, bude asanovaná tak, aby vznikol vzdušný priestor. Ten opticky zväčší a presvetlí okolité prostredie. Zmení sa aj spôsob parkovania, ktorý bol pôvodne na streche budovy.

Vizualizácia OC Sepktrum v Ružomberku. Foto: Mayflower Group

Značka Spektrum sa rozšíri aj do ďalších slovenských miest

„Ako skutočne zelené riešenie vidíme fakt, že rekonštruujeme jestvujúcu budovu a nestaviame na zelenej lúke. Vybranú lokalitu vnímame ako výzvu. Mesto Ružomberok má potenciál, ktorý chceme v projekte Spektrum odhodlane využiť. Jeho obyvatelia si zaslúžia živé centrum s modernou a ekologickou architektúrou. Veríme, že projekt zatraktívni mesto a pritiahne pozornosť nielen mladých ľudí, ktorí sa utvrdia v tom, že Ružomberok v roku 2024 kráča s dobou,“ dodal Šarközi.

Značka OC Spektrum nebude prítomná len v Ružomberku. Developer plánuje túto značku rozšíriť aj do ďalších miest. V auguste 2023 bolo otvorené centrum v Rimavskej Sobote. Na webe informuje aj o otvorení v Nových Zámkoch či v Lučenci. Oba tieto projekty by mali byť otvorené tento rok.

Tlačová správa, Mayflower Group
Uložiť článok

Najnovšie články