Foto: unsplash/ Nazreen Banu

Koronavírus má vážny dopad takmer na všetky aspekty nášho života.

Zmenil sa spôsob, akým pracujeme, ako myslíme a ako sa správame. Jednou z mimoriadne viditeľných zmien je aj spôsob, akým cestujeme alebo lepšie povedané, necestujeme. Práve obmedzený turizmus zachraňuje životy zvierat v obľúbených destináciách.

Thajsko je obľúbenou turistickou destináciou a je známe napríklad aj tým, že si tu ľudia môžu zajazdiť na slonovi a pokochať sa tým, aké dokáže toto inteligentné zviera predvádzať kúsky. Aj keď si ľudia uvedomujú, že zvieratá takto nesmierne trpia, nedbali na to a za predstavenia boli ochotní platiť desiatky eur. Ako však informuje portál CNN, zdá sa, že koronavírus môže zvieratám pomôcť, slony by totiž mali byť konečne oslobodené z reťazí.

Foto: unsplash

Slony budú bez reťazí a bez postrojov

Majiteľkou jedného z takých parkov je Anchalee Kalampichit, ktorá sa pre CNN vyjadrila, že návštevnosť prudko poklesla a denne sa namiesto stoviek turistov na slony príde pozrieť nanajvýš 20 ľudí. Aj keď biznis trpí, pre 78 slonov to znamená nesmiernu úľavu.

Foto: Unsplash.com

Po rokoch utrpenia sa budú môcť pohybovať slobodne, bez reťazí a bez postroja, ktorý ľuďom umožňoval jazdu na chrbte slona. Anchalee dodáva, že park už dlho potreboval zmenu a po jeho znovuotvorení slony viac turistov zabávať nebudú. Namiesto toho chce ľudí o živote slonov vzdelávať. Ostáva len dúfať, že krok Anchalee Kalampichit inšpiruje aj majiteľov ďalších parkov, kde zvieratá slúžia pre pobavenie ľudí.

CNN
2
Uložiť článok
Komentovať