Foto: SITA/AP - David Josek

V budove bol arzenál zbraní, bez rýchleho zásahu by bolo viac obetí.

Polícia v budove Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej (FF UK) našla „obrovský arzenál“ zbraní a streliva, bez jej rýchleho zásahu by obetí bolo násobne viac. Na ďalšom mimoriadnom brífingu to vo štvrtok uviedol český policajný prezident Martin Vondrášek. Upresnil, že obetí bolo 14, zranených osôb je 25, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Rýchly zásah polície

„Osobne som mohol vidieť obrovský arzenál zbraní a streliva priamo v budove FF UK. Som presvedčený, že nebyť rýchleho zákroku polície ČR – ktorá bola na mieste v jednotkách minút a zásahová jednotka do 12 minút, vstup do objektu bol veľmi rýchly vrátane postupu od spodných poschodí až na strechu budovy – tak by obetí vnútri objektu bolo násobne viac,“ povedal Vondrášek.

Minister vnútra Vít Rakušan vyzval ľudí, aby nezdieľali na sociálnych sieťach rôzne neoverené informácie či špekulácie. „Zdieľajme len informácie, ktoré majú nejakú relevanciu,“ zdôraznil. Vyzdvihol tiež prácu zasahujúcich policajtov, bola podľa neho profesionálna. Na otázku, či by sa v Česku mala sprísniť zbraňová legislatíva, odpovedal, že je podľa neho „pomerne prísna“. Ale pripustil, že sa o téme bude viesť diskusia.

Uložiť článok

Najnovšie články