Foto: SITA/AP

Ukrajina tvrdí, že počas vlaňajšieho Putinovho neúspešného pokusu o rýchle dobytie Kyjeva zahynulo vyše 1 300 civilistov.

Traja muži, ktorých telá exhumovali, sú doteraz poslednými potvrdenými civilistami, ktorí zahynuli vlani na jar počas postupu ruských síl smerom na Kyjev.

Článok pokračuje pod videom ↓

V ukrajinskom meste Boroďanka, severozápadne od Kyjeva, objavili v stredu nové pohrebisko s telami civilistov, ktorí boli zabití počas prvých dní vojny. TASR o tom informuje podľa správy stanice Sky News. Traja muži, ktorých telá exhumovali, sú doteraz poslednými potvrdenými civilistami, ktorí zahynuli vlani na jar počas postupu ruských síl smerom na Kyjev.

Kyjev tvrdí, že počas vlaňajšieho neúspešného pokusu ruského prezidenta Vladimira Putina o rýchle dobytie ukrajinskej metropoly zahynulo viac ako 1 300 miestnych obyvateľov. Ukrajinským silám sa potom podarilo zatlačiť ruské jednotky nazad k hraniciam. V Kyjevskej oblasti je od ruskej invázie stále nezvestných prinajmenšom 278 ľudí.

Sky News pripomína, že celkovo sa na Ukrajine našlo – aj s týmto najnovším nálezom – už 15 masových pohrebísk s telami obetí, ktoré zahynuli pri útokoch na začiatku ruskej invázie.

Najnovšie články