Foto: TASR - Jaroslav Novák

Devínska Kobyla sa dočkala novej dominanty.

Bratislavčania a turisti, ktorí plánujú navštíviť naše hlavné mesto sa čoskoro dočkajú novej turistickej atrakcie. Na Devínskej Kobyle, najvyššom bode Bratislavy, totiž vyrástla nová vyhliadková veža, z ktorej budete môcť pozorovať obrovskú časť západného Slovenska až po Nitru, ale dovidíte aj na Viedeň či Rakúske Alpy. 

Devínska Kobyla je najvyšším bodom Bratislavy, a preto je logické, že sa realizátori projektu rozhodli novú vyhliadkovú vežu umiestniť práve sem. Lokalita je významná aj z hľadiska geológie. Tvorí začiatok Karpatského oblúka, rozsiahleho horského systému, ktorý od Bratislavy pokračuje naprieč celým Slovenskom až do Srbska.

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Z vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle budete môcť vidieť až po Nitru, no vášmu zraku neujdú ani rakúske Alpy. Na 514-metrovom kopci totiž vyrástla 20-metrová veža, ktorá je predpokladom úspechu turistického ruchu v regióne.

Architekti sa pri jej projektovaní inšpirovali miestnym endemitom, ktorý žije na Devínskej Kobyle – pamodlivkou. Napriek tomu, že názov vyhliadky ešte nie je celkom upresnený, údajne už prvé návrhy padli. Jedným z nich bolo meno Mária Terézia, po významnej uhorskej panovníčke.

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Podľa informácií portálu bratislavskenoviny.sk  by nová vyhliadková veža mala byť otvorená už 15. júla 2020 a vstup na ňu počas sezóny bude pre všetkých úplne zadarmo, v zime bude vstup na rozhľadňu zakázaný.

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

0
Uložiť článok
Komentovať