foto: (ne)obyčajný bazár

Jedna nedeľa, štyri workshopy, jedno detské divadlo, dve mačky, priehrštie oblečenia, topánok, doplnkov, kníh a hier, jedny Živé kvety, nekonečno dobrej vôle.

To je dobročinný (ne)obyčajný bazár – bazárový festival, z ktorého výťažok poputuje dievčatku s (ne)obyčajným ochorením, cystickou fibrózou. V nedeľu 26.11. sa v Satori Stage na Mickiewiczovej ulici v Bratislave spojí zábava, umenie a pekné veci. Príďte aj vy, zabaviť sa a pomôcť.

(ne)obyčajný bazár otvorí svoje brány už po druhý raz a aj tento rok na vás čaká pestrý program pre malých, aj veľkých.

O 14:00 začneme programom pre najmenších, ktorých privítajú Mici a Mňau s predstavením Jeseň. Hneď po predstavení ich čakajú tvorivé dielničky a tak budete tak mať dostatok času na seba, dobrú kávu a nákup vecí, ktoré hľadajú nový domov.

foto: (ne)obyčajný bazár

Od 15:00 bude prebiehať workshop so Sestricami – Nosenie v šatke. Rodičia sa o nosení dozvedia všetko dôležité a vyskúšajú si to rovno v praxi. Pozvaní sú aj tí, čo ešte len čakajú. Sestrice budú mať, okrem rôznych šatiek, prichystané aj špeciálne manipulačné bábiky, takže si viazanie budú môcť natrénovať ako s naozajstným dieťatkom.

Od 15:30 sa môžu návštevníci vnoriť do tvorivého sveta pre dospelých. Spolu s ateliérom bora budeme tvoriť šperky z medi a s ateliérom We Are Wind sa začneme chystať na Vianoce pri tvorbe ozdôb.

O 16:00 sa porozprávame o tom, ako načúvať a čo hovoriť (ne)obyčajným ľuďom okolo nás. Ľudia neobyčajných chorôb, čo je aj hlavnou témou tohoročného bazáru. Fabry, Pompe, Gaucher, cystická fibróza. Mená a názvy, o ktorých ste možno nikdy nepočuli, no pre niekoho sú každodennou súčasťou. Častokrát sa dostávajú na okraj spoločnosti nie našou, ani ich vlastnou vinou. Komunikácia a osveta sú cestou, ako zlepšiť ich každodenný svet.

Bazár uzavrie špeciálny hosť s veľkým srdcom – kapela Živé kvety. Ich koncert so začiatkom o 18:00 bude čerešničkou na torte a potvrdením toho, že aj dnes sa vie pre dobrú vec zomknúť mnoho ľudí a že si tak vieme vzájomne pomáhať. Nie len my ľuďom v núdzi, ale aj oni nám.

Fotografie z predchádzajúceho ročníka nájdete v našej galérii

Viac informácií nájdete na Facebooku.

Barbara Horváthová
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )