Foto: Unsplash

Austrálske mesto sa chystá pokaziť každú párty v dohľade.

Je to však pre dobrú vec, takže sa nikto nehnevá. V meste Fremantle, ktoré je metropolou západnej Austrálie sa rozhodlo o implementácii zákona, ktorý zakazuje vypúšťanie balónov. Deje sa to kvôli ich negatívnemu dopadu na životné prostredie. Tí, ktorí zákaz porušia, budú postihnutí pokutou 125 austrálskych dolárov, čo sa rovná sume okolo 75 eur. Podľa Lad Bible by mal zákaz vstúpiť do platnosti v najbližších mesiacoch a starosta mesta Brad Pettitt dúfa, že obmedzenie sa rozšíri naprieč celou krajinou.

Pre miestnu tlač Perth Now povedal, že podľa lokálnej komunity je dôležité zakázať vypúšťanie plastových balónov naplnených héliom, keďže majú preukázateľne negatívny dopad na morský život. Samozrejme zákaz nemá byť pre obyvateľom prekvapením, ale mesto Fremantle sa postará o to, aby obyvatelia boli dostatočne informovaní prostredníctvom kampaní a informačných tabulí.

Unsplash

Pozitívna zmena

Je však obdivuhodné, že v štáte Západná Austrália nie je Fremantle jediným mestom, ktoré sa rozhodlo dať stopku balónom. V skutočnosti nasledovalo kroky mesta Cottesloe, ktoré pozitívny trend započalo. Telá vtákov, rýb a iných živočíchov sú často objavené v objatí smrtiacej gumy, ktorá bola kedysi milou párty dekoráciou a preto je toto rozhodnutie vrelo privítané aj miestnymi.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )