foto: moviestillsDB.com

Niektoré filmové klasiky si skutočne zaslúžia našu pozornosť.

Mnoho filmov ste možno videli už aj niekoľkokrát, napríklad taký animovaný film Hore alebo film Temný rytier. Mohlo by sa zdať, že niektoré filmy vyšli len pred niekoľkými rokmi, pravdou však je, že mnoho z tých najlepších filmov uzrelo svetlo sveta ešte pred rokom 2000. Uhádnete, v ktorom roku vyšli filmy z nášho kvízu?

Ak vás test zaujal, otestuje svoje vedomosti aj v ďalších témach v našej sekcii kvízov.

V ktorom roku si diváci prvýkrát mohli pozrieť film Matrix?

Foto: wikipedia

Je realita, v ktorej žijeme, skutočne realitou? Čo ak je to len ilúzia a realitou sú nočné mory? Presne tieto otázky skrsli v hlave každého diváka, ktorý videl film Matrix. Ten sa na obrazovky dostal prvýkrát ešte v roku 1999.

V ktorom roku uzrel svetlo sveta film Rocky?

foto: Pixabay

Filmy, v ktorých hrá hlavnú úlohu Sylvester Stallone, sú obľúbené ešte aj dnes. Konkrétne film Rocky vyšiel v roku 1976 a znázorňuje príbeh outsidera, z ktorého sa vďaka odhodlanosti stane šampión.

V ktorom roku vyšiel film Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa?

Foto: moviestillsdb

Hádam niet človeka, ktorý by o Pánovi prsteňov aspoň nepočul. Ide o sériu filmov vytvorených na základe kníh napísaných J. R. R. Tolkienom. Prvý film s názvom Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa uzrel svetlo sveta v roku 2001.

V ktorom roku sa na obrazovky dostal film Prekliaty ostrov?

Foto: moviestillsdb

Vo filme Prekliaty ostrov, ktorý vám poriadne zamotá hlavu, si hlavnú úlohu zahral Leonardo DiCaprio. Prvýkrát sme si tento film mohli pozrieť v roku 2010.

V ktorom roku sa na plátnach objavil film Sedem?

Foto: moviestillsdb

Film Sedem sa okrem iného preslávil skvelým obsadením, hlavné úlohy si totiž zahrali Brad Pitt a Morgan Freeman. Zahrali si detektívov pátrajúcich po geniálnom vrahovi, ktorého vraždy sú motivované 7 smrteľnými hriechmi. Film vyšiel v roku 1995.

V ktorom roku sa na plátna dostal animovaný film Hore?

Foto: moviestillsdb

Animovaný film Hore z roku 2009 si získal srdce nejedného diváka. Obsahuje všetko, čo má dobrý animovaný film mať. Lásku, priateľstvo ale aj dobrodružstvo.

V ktorom roku sme prvýkrát mohli vidieť film Gladiátor v podaní Russella Crowa?

Foto: moviestillsdb

Rímsky generál Maximus netúži po bitke po ničom inom, len sa vrátiť domov ku svojej rodine. Žiaľ, panovník a osud pre neho majú pripravené iní plány. Film Gladiátor s Russellom Crowom ste si mohli prvýkrát pozrieť v roku 2000.

V ktorom roku sa v kinách objavil film Avatar?

Foto: moviestillsdb

Dobrodružný film z roku 2009 posunul hranice fantázie. Vďaka nemu sme sa na chvíľu mohli kochať krásnou planétou Pandora, ktorá sa však vďaka človeku ocitla v ohrození. Mierumilovné obyvateľstvo robí všetko preto, aby svoj domov ochránilo.

V ktorom roku vyšiel film Temný rytier?

Foto: moviestillsdb

Film Temný rytier sa na obrazovkách objavil v roku 2008. Mnohí si ho pamätajú nielen vďaka skvelému deju, ale aj kvôli Heathovi Ledgerovi, ktorý si zahral Jokera. Herec totiž zomrel v tom istom roku.

V ktorom roku ste mohli prvýkrát vidieť film Zachráňte vojaka Ryana?

Foto: moviestillsdb

Filmov o druhej svetovej vojne je mnoho, len máloktorý sa však vyrovná filmu Zachráňte vojaka Ryana, v ktorom si zahral Tom Hanks, Vin Diesel či Matt Damon. Film vyšiel v roku 1998.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )