Foto: moviestillsdb.com

Čo si všímate najviac, keď pozeráte film?

Väčšina z vás si zrejme zapamätá zápletku, hlavnú postavu, hudbu, miesto diania či iné detaily. Dôležitú úlohu vo filmoch však majú aj vedľajšie postavy, bez nich by to neraz vôbec nebolo ono. Ako dobre poznáte vedľajšie postavy z klasických filmov? Kvíz zvládnu na 100% skutočne len tí najlepší.

Ak sa vám kvíz páčil, vyskúšajte si aj ďalšie zo sekcie testov.

V ktorom filme sa vyskytla postava menom Toot-Toot?

Foto: moviestillsdb

Film Zelená míľa je klasikou, na akú sa len tak nezabúda. Hlavnými postavami boli Paul Edgecomb v podaní Toma Hanksa a John Coffey, ktorého si zahral Michael Clarke Duncan. Spomeniete si však na postavu menom Toot-Toot? Bol to Johnov spoluväzeň s výnimočným zmyslom pre humor, ktorého si zahral Harry Dean Stanton.

V ktorom filme bola postava menom Billy Bibbit?

Foto: moviestillsdb

Videli ste film Prelet nad kukučím hniezdom? Práve v ňom sa totiž objavil Billy Bibbit. Zajakávajúceho sa pacienta psychiatrického ústavu si zahral Brad Dourif.

V ktorom filme hrá postava menom Jame Gumb?

Foto: moviestillsdb

Jame Gumb s prezývkou Buffalo Bill bol jednou z postáv vo filme Mlčanie jahniat. Zahral si ho Ted Levine, ktorý skvele znázornil správanie vyčíňajúceho vraha, ktorého sa Clarice Starlingová snaží dolapiť za pomoci slávneho doktora Lectera.

V ktorom filme hrá postava menom Alicia Nash?

Foto: moviestillsdb

Alicia Nash (Jennifer Connelly) bola manželkou Johna Nasha (Russell Crowe), geniálneho matematika trpiaceho schizofréniou. Film bol natočený podľa skutočných udalostí a nesie názov Čistá duša.

V ktorom filme sa objavila postava menom Dr. John Cawley?

Foto: moviestillsdb

Dr. Johna Cawleyho si zahral Ben Kingsley a ide o postavu z filmu Prekliaty ostrov. Hlavné postavy si zahrali Leonardo DiCaprio a Mark Ruffalo.

V ktorom filme hrá postava menom Carlo Rizzi?

Foto: moviestillsdb

Film krstný otec taktiež patrí medzi nezabudnuteľné klasiky v podaní Marlona Branda či Al Pacina. Okrem nich sa však vo filme objavil aj Carlo Rizzi a stvárnil ho Gianni Russo.

V ktorom filme vystupuje postava menom Trinity?

Foto: moviestillsdb

Trinity bola hlavnou postavou vo filme Matrix. Carrie-Anne Moss si zahrala po boku Keanu Reevesa a Laurenca Fishburnea.

V ktorom filme sa objavila postava menom John Hammond?

Foto: moviestillsdb

Ako by to vyzeralo, keby po Zemi opäť chodili dinosaury? Ak ste videli Jurský park, poznáte jednu z teórií. Práve v tomto filme bol jednou z postáv John Hammond, ktorého si zahral Richard Attenborough.

V ktorom filme sa objavila postava profesora Branda?

Foto: moviestillsdb

Filmy s vesmírnou tematikou sa v poslednom čase tešia mimoriadnej obľube. Jedným z takých filmov je aj film Interstellar, kde jednou z postáv je aj profesor Brand (Michael Caine).

V ktorom filme sa objavila postava menom Bobby Maine?

Foto: moviestillsdb

Videli ste film Zrodila sa hviezda? Hlavnými postavami boli Ally a Jackson Mainovci (Lady Gaga a Bradley Cooper) a Sam Elliott si zahral Jacksonovho brata a manažéra.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )