Mláďa kojota

Foto: Facebook.com (San Diego Humane Society)

Turista, ktorý len nedávno našiel počas svojho výletu malé šteniatko nakoniec zistil, že to žiaden pes nie je.

Záchrana zvieraťa je krásny skutok, ktorý by dokázal urobiť snáď každý, ak by mal príležitosť. Jedna príležitosť sa naskytla len minulý mesiac turistovi, ktorý šiel na menší výlet so svojím psom. Počas toho totižto našiel malé opustené šteňa, ktoré vzal domov.

Nie vždy všetko, čo na prvý pohľad vyzerá jasne, je v skutočnosti aj pravda. Tento fakt zistil aj turista, ktorý po príchode domov oboznámil San Diego Humane Society o svojej situácií. Po príchode zástupcov sa však zistilo, že dané psie šteňa, ktoré bolo zachránené, psom ani nie je. V skutočnosti to bol malý kojot.

Gepostet von San Diego Humane Society am Mittwoch, 10. April 2019

Otázkou však znie, čo s malým kojotom? Lauren DuBois, riaditeľka projektu Wildlife sa pre San Diego Union-Tribune vyjadrila: „Takéto zviera nemôže byť ihneď vrátené do voľnej prírody. Dôvod je najmä ten, že kojoti sa často presúvajú. Matka kojota sa asi presúvala v ten deň, keď bol nájdený. Keď bude zviera pripravené, vrátime ho späť do tej istej oblasti, kde bolo nájdené.“

Po odhalení tejto skutočnosti bol mladý kojot prevezený do San Diego Humane Society, odkiaľ bol následne prevzatý do Fund for Animals Wildlife Sanctuary. Toto miesto je určené presne pre prípady podobné tomuto.

Gepostet von San Diego Humane Society am Mittwoch, 10. April 2019

Lauren DuBois ešte dodáva: „Je naozaj ťažké rozoznať rozdiel medzi psom a kojotom, najmä keď sú starí len niekoľko dní či týždňov.“

Ak by ste sa však chceli v budúcnosti vyhnúť takejto či podobnej zámene, šteňa psa sa dá predsa len od malého kojota nejako rozoznať. „Kojoty majú podlhovastý pysk, ktorý je dlhší ako ten psí. A takisto sú celkovo o niečo väčšie,“ povedal Dariel Walker, hovorca San Diego Humane Society pre Sacramento Bee.

thisisinsider.com
Uložiť článok

Najnovšie články