Foto: twitter.com (shishir1986)

Návštevníci zábavného parku zažili hrozné okamihy.

Dvaja mŕtvi a desiatky zranených. Taká je bilancia tragickej nehody na kyvadlovej atrakcii v zábavnom parku Kankaria Ahmadabáde v Indii. Tragédia sa udiala po tom, ako sa atrakcia rozlomila na polovicu a ľudia narazili na zem. Informuje o tom portál Unilad

Atrakcia u nás známa tiež ako “kladivo” bola úplne naplnená, keď sa zlomil hlavný nosník v momente, keď začal naberať výšku a pôsobila naň najväčšia sila. Udalosť sa odohrala v nedeľu 14. júla.

Šokujúce zábery sa podarilo zachytiť na video. Všetko spočiatku prebieha v úplnom poriadku, no v jednom momente sa začne atrakcia lámať a časť s ľuďmi naráža na zem.


Podľa rt.com hasiči okamžite začali záchrannú akciu. Ranení návštevníci boli prevezení do nemocnice. Udalosť žiaľ stála životy dvoch mladých mužov vo veku 24 a 22 rokov, zatiaľ čo 26 ľudí utrpelo zranenia, mnohí z nich vážne.

Okamžite sa začalo vyšetrovanie s cieľom zistiť príčinu incidentu. Úrady tiež prešetrujú, či mal zábavný park v poriadku všetky licencie na prevádzkovanie.

Nie je to, žiaľ, prvá takáto tragédia. Niečo veľmi podobné sa udialo iba pred mesiacom v zábavnom parku v Uzbekistane. Tam si tragédia vyžiadala život 19-ročného dievčaťa. Aj tu sa incident podarilo zachytiť na video.


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )