Foto: TASR/AP

Pri tragédii zahynulo 43 ľudí.

Pred necelým rokom postihla taliansky Janov tragédia. Časť mosta Morandi sa zrútil a spôsobil smrť 43 ľudí. Teraz talianska prokuratúra povolila zverejnenie videa, ktoré tragédiu zachytáva. Doteraz ho držala v tajnosti, aby neovplyvnilo výpovede svedkov. Informovala o tom agentúra ANSA

Video vyhotovila kamera spoločnosti Ferrometal, ktorá mala sídlo blízko mosta a poskytla ho vyšetrovateľom. Tí ho považujú za kľúčový dôkaz. Na videu je vidieť pretrhnutie lán na deviatom pilieri mosta.

Prevádzkovateľ sa bráni

Podľa spoločnosti Autostrade per l’Italia, ktorá za most zodpovedala, video nevysvetľuje príčinu pádu mosta. Tá sa momentálne stále vyšetruje.

Most Morandi sa zrútil 14. augusta 2018. Iba minulý týždeň pyrotechnici riadenými výbuchmi odstrelili zvyšnú konštrukciu a dva piliere Morandiho diaľničného mosta. Informovala o tom agentúra AP. Strhnutie mosta sledovali tisíce ľudí, ako aj taliansky minister vnútra Matteo Salvini a vicepremiér Luigi di Maio.

Robotníci začali minulý utorok v Janove betonárske práce na základoch prvého piliera, ktorý bude súčasťou nového oceľového mosta. Ten po tragédii zadarmo navrhol svetoznámy taliansky architekt Renzo Piano pochádzajúci z Janova.
ANSA, TASR
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )