koso / / Veda
V roku 2010 muž z Kalifornie hackol, teda prenikol do počítačov mladých žien a začal ich špehovať. Zozbieral obrázky, ktorými potom obete vydieral. Inšpirovaní...

V roku 2010 muž z Kalifornie hackol, teda prenikol do počítačov mladých žien a začal ich špehovať. Zozbieral obrázky, ktorými potom obete vydieral. Inšpirovaní týmto príbehom vytvorili Zbros Poductions tento krátky film s názvom Webcam (web kamera), ktorý je natočený z pohľadu obete. Pozrite si  tento krátky film a  možno sa zamyslíte, kde všade si nechávate svoj počítač a či vidí aj to, čo by ste nechceli.

gq.com
gq.com

V tomto prípade sa jednalo o viac ako 100 hacknutých počítačov a všetky boli vydierané 31-ročným mužom menom Luis Mijangos. Hacker mal prístup k webkamerám obetí a taktiež mikrofónu. Kontroloval každý ich pohyb, sledoval každý ich krok a počúval ich konverzácie, čítal správy a vydával sa za iných ľudí, napríklad za priateľov (frajerov) obetí a vyžiadal si, aby mu poslali nahé fotografie. Neskôr ich vydieral, že fotografie a videá zverejní pokiaľ mu nepošlú ďalšie. Po tom, ako ho úrady dlho vyšetrovali, ho zatkli a dostal trest odcudzenia slobody na 6 rokov. Predtým, ako šiel do väzenia, sa obetiam ospravedlnil:

“Všetkým obetiam sa chcem ospravedlniť a som pripravený spraviť správnu vec a držať sa od problémov.”

Tento prípad nebol prvý a ani zďaleka nie posledný.  Podobné prípady sa začali objavovať častejšie.

[youtube PvaMlgPxj0E 720 410]Komentovať (0)