Foto: Tesla

Je na nich nápis S3XY.

Automobilová značka Tesla sa stáva kultovou, rovnako ako jej šéf Elon Musk. A vyzerá to tak, že Tesla môže začať predávať hocičo a aj tak to bude mať úspech. Dobrým príkladom bolo odštartovanie predaja červených šortiek, o ktorých Elon Musk informoval na svojom Twitteri. Samotný merch má aj iný význam. 

Uvedenie predaja šortiek na trh bolo pôvodne vtipom, informuje o tom portál Electrek. Šortky sú narážkou na špekulantov s akciami, tzv. shorterov. Sú to krátkodobí investori, ktorí ťažia z toho, keď hodnota akcií firmy klesne.

Elon Musk žartoval na ich účet a uviedol na Twitteri, že spustí predaj limitovanej edície krátkych šortiek.

Cena takmer 70 dolárov

Aj cena 69,420 dolárov za šortky je istým symbolom. Musk sa pred dvomi rokmi vyjadril, že za 420 dolárov odkúpi akcie Tesly naspäť od investorov. Vtedy však zasiahol Americký úrad pre cenné papiere a burzu a Muska obvinil zo zámernej manipulácie, ako píše Tesla magazín.

Foto: Tesla

E-shop nevydržal nápor

Šortky rozpútali veľký záujem u fanúšikov, a to až taký, že e-shop na chvíľu vypadol. Kupujúcich neodradila ani pomerne vysoká cena, aj keď červené saténové šortky so zlatým nápisom S3XY budú istotne kvalitné.

Pol dňa po spustení predaja sa šortky vypredali a ostala iba veľkosť XL. Ani tá už však už na e-shope Tesly nie je dostupná. Záujemcovia však nemusia byť smutní, keďže v poznámke je uvedené že produkt bude opäť dostupný o dva až štyri týždne.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )