Foto: Public Domain Pictures

Obchodné reťazce sa snažia bojovať proti globálnemu rozšíreniu plastov. Tesco sa rozhodlo dať svojim zákazníkom peniaze za každú vrátenú plastovú fľašu.

Problémy s plastovým odpadom sa našťastie začínajú riešiť čoraz viac. Do boja sa postupne zapájajú aj obchodné reťazce, čo predstavuje dôležitý krok. Tentokrát sa Tesco vo Veľkej Británii rozhodlo voči tomuto globálnemu problému zakročiť zaujímavým spôsobom. Za každú plastovú fľašu vrátia zákazníkom časť sumy. 

Supermarkety sa snažia prinášať čoraz viac ekologických riešení, ktoré by nahradili premnožené plasty, ktoré si od nich zákazníci odnášajú. Spoločnosť Tesco sa rozhodla zaviesť stroje, ktoré vrátia zákazníkom 10 pencí  (11 centov) za každú plastovú fľašu. „Dúfame, že tieto stroje poslúžia zákazníkom ako motivácia k recyklovaniu plastových fliaš.“ 

Foto: Pixabay

„Sme odhodlaní eliminovať plasty určené na jedno použitie všade, kde sa bude dať,“ hovorí Jason Tarry, generálny riaditeľ UK a ROI. Obchodné reťazce zaviedli túto novinku vo svojich pobočkách v Manchestri, Edinburghu, Birminghame, Borehamwoode, Swansea a Hertfordshire. Postupne sa však majú rozšíriť po celej krajine.

Spoločnosť Tesco sa rozhodla razantne zakročiť proti tomuto závažnému globálnemu problému. Do roku 2019 plánujú vo svojich predajniach zakázať všetok nerecyklovateľný plast. Tiež požiadali vládu Spojeného Kráľovstva o to, aby sa pokúsila vytvoriť recyklačnú infraštruktúru založenú na systéme uzavretých slučiek. Tým by totiž dalo úplne zabrániť tvorbe odpadu.

Foto: Pixabay

Veľká Británia každoročne vyprodukuje neuveriteľných 13 miliárd plastových fliaš. Avšak iba 7,5 miliardy z nich sú recyklované. Zvyšok sa spaľuje alebo končí na skládkach. To predstavuje ďalšie negatívne vplyvy na životné prostredie. Spotreba balenej vody sa za posledných 15 rokov zdvojnásobila. Riešením tohoto problému by mohlo priniesť dostupnejší prístup k pitnej vode. Aj na miestach, akými sú športové centrá či strediská voľného času.

Veríme, že sa celá táto iniciatíva postupne rozšíri aj do ostatných obchodných reťazcov či nákupných centier. A rovnako aj do viacerých krajín po celom svete.

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)