Foto: Profimedia

Stephen King sa preslávil desiatkami skvelých hororov, tento film ho však desí natoľko, že ho nedokáže dopozerať.

Žiarenie, Doktor spánok, To či Pán Mercedes, Stephen King napísal množstvo skvelých hororových kníh, pričom nejedna z nich sa dočkala aj filmového spracovania. Aj samotný kráľ hororu však má svoje hranice. Tento film ho desil natoľko, že ho ani nedokázal dopozerať do konca, musel ho vypnúť v polovici.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tento film Stephen King jednoducho nedokáže dopozerať

Kráľ hororu Stephen King priznal, že moderné horory ho jednoducho príliš desia. Ako informuje portál Unilad, napriek tomu, že sám horory píše a niektoré z jeho diel sa dočkali sfilmovanej verzie, dva filmy ho desia natoľko, že sa jednoducho nevie prinútiť dopozerať ich do konca. Považuje ich za to najstrašidelnejšie, čo kedy videl.

Samozrejme, Kinga nie je také ľahké vystrašiť. On sám predsa vytvoril niektoré z tých najstrašidelnejších knižných či filmových postáv. Stačí si spomenúť napríklad na desivého klauna Pennywisea.

Foto: MovieStillsDB

Prvý z filmov, ktorý je pre Kinga príliš strašidelný, je klasika z roku 1999 – Záhada Blair Witch. Horor sleduje príbeh troch študentov, ktorí pracovali na dokumentárnom filme, no záhadne sa stratili v lese. O rok neskôr sa podarilo nájsť materiál, ktorý tam natočili. Ide o jeden z tých filmov, ktoré síce na začiatku mali len malý rozpočet, no nakoniec prilákali množstvo divákov, zarobili milióny a zaradili sa medzi ikonické kultovky.

Príliš strašidelný mu príde aj film Čarodejnice

„To bol asi jediný prípad v mojom živote, kedy som s pozeraním hororového filmu skončil v polovici, bol som príliš vydesený, aby som ho pozeral ďalej,“ priznal kráľ hororu. Poriadne ho vystrašil aj film Čarodejnice z roku 2015. Dej je zasadený do 17. storočia a sústreďuje sa na rodinu, ktorú začnú prenasledovať temné sily.

Po pozretí filmu sa na Twitteri vyjadril, že to bolo naozaj desivé a po celý čas bol v napätí. King sa nedávno rozhovoril nielen o strašidelných filmoch, ale aj o postavách, z ktorých mu na tele naskakuje husia koža. Ako sme vás nedávno informovali aj my, Dolores Umbridgeová zo ságy Harry Potter je podľa neho jedna z najhorších postáv, akú kto kedy stvoril.

Nuž, len ťažko sa hororové dielo dočká väčšieho komplimentu, než uznania od samotného kráľa hororov.

Najnovšie články