Foto: StartItUp.sk

Harrison Casey má síce len 12 rokov, no už teraz búra štatistiky najbystrejších mozgov sveta.

Má len 12 rokov, no inteligenčný kvocient vyšší než Albert Einstein či nedávno zosnulý astrofyzik Stephen Hawking, najväčší vedátor našej doby. Harrison Casey z Cardiffu vo Walese nedávno absolvoval IQ test Mensa (medzinárodná organizácia združujúca nadpriemerne inteligentných ľudí) a získal plný počet bodov. To znamená, že jeho IQ dosahuje hodnotu 162. Školák sa tak zaradil medzi 1 % najinteligentnejších ľudí planéty.

Článok pokračuje pod videom ↓

Harisson nazval IQ test, ktorý mu trval dve hodiny, „dosť ťažkým“. Už keď mal jeden rok, čítal si doma noviny a dnes v škole vyniká v každom z predmetov (okrem umenia) bez toho, aby musel mimoriadne veľa študovať. Sám hovorí, že to ide akosi prirodzene. Za tým, prečo je Harisson nadpriemerne inteligentný, pravdepodobne stojí jeho diagnóza. Bola mu totižto diagnostikovaná ľahšia forma autizmu – Aspergerov syndróm, ktorý síce zasahuje sociálnu oblasť, no je súčasťou životov mnohých bystrých hláv.


Harissonovi rodičia vždy vedeli, že ich syn je mimoriadne inteligentný (dokázal deliť a odčítavať už v troch rokoch), no odtestovať ho nemohli dať skôr, než dosiahol 10 rokov. Dnes, vo svojich dvanástich, sa pripravuje na absolvovanie skúšok GCSE (The General Certificate of Secondary Education), ktoré otvárajú dvere ku kvalitnému štúdiu na celom svete a väčšinou sa do nich púšťajú žiaci o 4 roky starší než je Harrison. V budúcnosti túži byť lekárom (patológom) a ponúknuť svetu nové lieky.

Pozri aj: Tento kvíz sa zdá byť na prvý pohľad ľahký, no na všetky otázky odpovie iba ten, kto má fyziku v malíčku. Si to práve ty?

StartItUp.sk
Uložiť článok

Najnovšie články