Foto: Distribútor

Kapitán Jack Sparrow je neodmysliteľnou súčasťou Pirátov z Karibiku.

Táto správa nepoteší mnohých fanúšikov série filmov Piráti z Karibiku, no produkcia už potvrdila, že Johnny Depp si viac hlavnú úlohu nezahrá. Ako sa bez neho Piráti zaobídu?

Nová energia

Sean Bailey, ktorý stojí na čele produkcie Disney sa vyjadril, že herec bude samozrejme v pokračovaní sérii filmov chýbať, dodal však, že bolo potrebné vniesť do filmu novú energiu. Bailey hovorí, že Pirátov z Karibiku má naozaj rád, bolo však načase pohnúť sa ďalej a vytvoriť niečo nové. Touto úlohou boli poverení Paul Wernick a Rhett Reese, ktorí sa okrem iného podieľali aj na tvorbe obľúbených filmov Deadpool.

Svetové úspechy

Johnny Depp si doteraz zahral v piatich dieloch Pirátov z Karibiku, ktoré sa natáčali celkovo 14 rokov. Filmom sa podarilo zarobiť dohromady až 4,5 miliardy dolárov, vďaka čomu sa v rebríčku umiestnil ako 12. najúspešnejšia séria v dejinách filmu. Počas natáčania zažili herci mnoho vzletov a pádov, medzi nimi aj hlavná postava Johnny Depp.

Klebety

Azda najväčšiu ranu pod pás herec utŕžil v roku 2016, keď médiá nejaký čas pretriasali vzťah s jeho bývalou manželkou Amber Heard. Tá totiž tvrdila, že herec sa uchýlil k domácemu násiliu. Depp všetky tieto tvrdenia poprel a prípady sa uzavreli ešte v ten istý rok. Klebety o tom, že Depp si už viac v Pirátoch z Karibiku nezahrá, sa začali šíriť ešte v októbri. K šíriacim sa klebetám sa vyjadril aj scenárista Stuart Beattie. Hovorí, že rola piráta Deppovi ozaj sadla, zahral ju skutočne skvele, vďaka čomu ho mnoho ľudí pozná práve ako hlavnú postavu z Pirátov z Karibiku.

Päť filmov po sebe

Aj keď vo filmoch už Johnny Depp hrať nebude, postavy Jacka Sparrowa sa len tak nezbaví. Ešte aj dnes, keď navštevuje deti v nemocniciach, prezlečený je práve do kostýmu piráta. Okrem toho, je to jediná postava, ktorú si zahral v piatich filmoch po sebe. Keď sa tvorcovia filmu rozhodli obsadiť ho, mnohí to považovali za bláznovstvo, no ukázalo sa, že to bolo najlepšie rozhodnutie, aké mohli urobiť.

Aj samotný herec sa vyjadril, že je na svoje pôsobenie v Pirátoch z Karibiku hrdý a je rád, že mohol byť ich súčasťou. Je ťažké predstaviť si, aké budú ďalšie filmy bez ikonického Jacka Sparrowa, diváci sa však budú musieť nechať prekvapiť.

ladbible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy