foto: Pikwizard

V ktorých krajinách je nevera žien bežná?

Keď sa spomenie nevera, ľudia si najčastejšie predstavia mužov s milenkami a utrápené ženy, ktoré sa doma starajú o malé plačúce deti. Netvrdíme, že to tak nie je, no často sa zabúda na fakt, že podvádzať môžu aj ženy, pokojne aj kvôli tomu, že sa samy pri plačúcich deťoch cítia osamelo a nemajú dostatok pozornosti. Dôvodov môže byť naozaj mnoho. Vedeli by ste povedať, v akých krajinách podvádzajú ženy najčastejšie?

Výskum prebehol pod záštitou amerického inštitútu Kinsey Institute a mobilnej aplikácie pre ženy Clue. Zameriavali sa na to, ako technológie ovplyvnili sexuálny život. Keďže aplikácia je široko využívaná ženami na sledovanie svojho menštruačného cyklu a na poradenstvo v oblasti zdravia, do prieskumu sa zapojilo 140-tisíc žien zo 198 krajín.

Vďaka rôznym otázkam, týkajúcim sa sexuálneho styku, dokázala spoločnosť vytvoriť mapu, ktorá ukazuje v akých krajinách ženy najčastejšie podvádzajú svojich partnerov. Na interaktívnej mape si môžete pozrieť krajiny celého sveta, ktoré do výskumu boli zapojené.

josephedwardvb.carto.com

Najlepšie skončila Čína, keďže z výsledkov vyplynulo, že len 18,8 percent žien svoju polovičku podviedlo. Naopak na opačnom konci rebríčka skončilo Švédsko s nelichotivým číslom 66,5 percent. Za nimi nasledovalo Dánsko so 66 percentami, Írsko so 60 percentami a Nórsko s 59 percentami. Údaje zo Slovenska alebo Česka k dispozícii nie sú.

Pozri aj: Sto ľudí prezradilo, aká je ich obľúbená sexuálna poloha. Zhodujú sa ich „chúťky“ s vašimi?

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články