Foto: youtube

V posledných rokoch sa internetom šírilo niekoľko nebezpečných výziev.

Ľudia jedli kapsule na pranie a robili iné nebezpečné veci len preto, aby sa na chvíľu zviditeľnili na internete. Teraz valcuje internet ďalšia šialená a nebezpečná výzva s názvom Bird Box Challenge. Ako inšpirácia v tomto prípade poslúžil film s názvom Bird Box.

O filme

Film Bird Box uzrel svetlo sveta v roku 2018, teda nie tak dávno a zdá sa, že jeho dej ľudí skutočne zaujal. Vo filme neznáma temná sila ničí ľudstvo a dôležité je nepozrieť sa na ňu. Kto ju totiž uzrie, siahne si na život. Hlavnú postavu Malorie si zahrala Sandra Bullock. Zdalo sa, že všetko je beznádejné a stratené, no Malorie sa podarí nájsť kúsok šťastia po boku muža, s ktorým si založí rodinu.

Idylka však nevydrží dlho a Malorie so svojimi dvoma deťmi musí čoskoro bojovať o prežitie. Aby sa dostali na posledné bezpečné miesto na Zemi, musia dva dni putovať po rozbúrenej rieke. Aby toho nebolo málo, nesmie riskovať, že si niektorého z nich vezme zlo, ktoré ničí svet, nebezpečnú cestu preto musia všetci absolvovať so zaviazanými očami. Film už v prvých týždňoch od prvého odvysielania zožal nemalé úspechy a pozrelo si ho až 45 miliónov ľudí.

Nebezpečná výzva

Nový rok trvá ešte len niekoľko dní, no zdá sa, že tí najmenej intelektuálne zdatní jedinci už započali svoju (ne)prirodzenú selekciu. Z filmu Bird Box ich totiž najviac zaujala časť týkajúca sa zaviazaných očí a rozhodli sa, že si z nej spravia výzvu.

So zaviazanými očami sa nielen premávajú po uliciach miest, ale odhodlali sa dokonca aj na pokus o šoférovanie. Čo začalo ako nevinná zábavka a narážanie do nábytku, sa premenilo na nebezpečné zahrávanie sa so životom.

Samozrejme, na výzvu reagoval aj Netflix, ten však ľudí od výzvy neodhovára celkom ale varuje ich, aby si dávali pozor a nevystavovali sa zbytočne nebezpečenstvu. Je však smutné, že ľudstvo žije v dobe, kedy máme po ruke vymoženosti neuveriteľných rozmerov a nekonečné možnosti na zábavu, no je potrebné varovať nielen deti, ale aj dospelých ľudí, aby nešoférovali so zaviazanými očami, nejedli kapsule s pracími prostriedkami, jednoducho aby sa pokúsili nedostať sa do nemocnice.

boredpanda
Uložiť článok

Najnovšie články