cinemablography.org

Za finálnym produktom filmového priemyslu sa skrýva mnoho vecí, ktoré sú divákom často neznáme. Pozrite si niekoľko takýchto faktov o filme Som legenda.

Film Som legenda bol trhákom roku 2007 – postapokalyptický príbeh, v ktorom neznáma infekcia premenila väčšinu ľudstva na odporné, krvilačné príšery vychádzajúce len v noci, zaujal divákov po celom svete. Will Smith v tomto filme podáva skvelý výkon a púta všetku pozornosť na seba (čo je celkom pochopiteľné, keďže drvivú väčšinu času je jedinou postavou, ak nerátame jeho psa). Prinášame vám 15 prekvapujúcich  faktov o tomto filme, ktoré ste možno nevedeli. 

Režisérom mal byť pôvodne Guillermo Del Toro

Prvou voľbou Willa Smitha na režiséra bol Guillermo Del Toro, ktorý ale túto ponuku odmietol, aby mohol pracovať na filme Hellboy II. Avšak jeho vplyv je i tak badateľný – hovorí, že niektoré aspekty o monštrách vo filme I am legend sú podobné tým jeho vo filme Blade II. 

hollywodreporter.com

Vo filme sa objavila aj Smithova dcéra

Willow Smith, americká speváčka, tanečníčka a herečka a dcéra Willa Smitha, sa vo filme nakrátko objaví v jednom z flashbackov ako dcéra hlavnej postavy.

pluggedin.com

CGI aj za cenu dlhšej produkcie

Nakazených ľudí pôvodne hrali skutoční ľudia pokrytí make-upom, ale keď režisér Francis Lawrence a zvyšok štábu uvideli prvé testové zábery, došli k záveru, že nevyzerajú dostatočne presvedčivo. Lawrence sa dokonca vyjadril, že vyzerajú skôr ako „nahnevaní mímovia“. Preto sa rozhodli radšej pre špeciálne efekty.

Alternatívny koniec

Ak niekto nie je spokojný s oficiálnym koncom filmu, má na výber ešte ďalší, ktorý vo vás vyvolá celkom odlišné spektrum emócií. Ukáže sa tam totiž, že infikovaný muž sa len snaží zachrániť ženu, na ktorej Neville experimentoval vo svojom suteréne.

wallpapercave.com

Will Smith nebol jedinou voľbou

Vo filme si mali zahrať aj také hviezdy ako Tom Cruise, Michael Douglas či Mel Gibson. A počas predprodukcie mal o film údajne záujem aj Tim Burton.

Samantha Smithovi prirástla k srdcu

Tí, ktorí film videli , určite so smútkom spomínajú na Nevillovho psa, Samanthu, ktorá bola po dlhý čas jeho jedinou spoločníčkou. Smithovi Abbey (jej skutočné meno) počas natáčania tak prirástla k srdcu, že sa s ňou nedokázal rozlúčiť. Dokonca sa pokúsil adoptovať si ju, ale jej tréner k nej cítil rovnako silné emócie, a tak sa s ňou Smith musel rozlúčiť.

d3bris.de

Drahý Brooklynský most

Scéna, v ktorej sa zrúti Brooklynský most, stála štúdio okolo 5 miliónov dolárov a nakrúcala sa 6 nocí. Na jej nakrútenie potrebovali povolenie štrnástich vládnych organizácii. Ku scéne bol potrebný štáb zložený z viac ako 250 ľudí, okolo 1000 komparzistov a medzi nimi 160 členov národnej stráže v plnom vybavení.

history.com

Batman vs. Superman

V jednej scéne na Time Square si môžete všimnúť billboard na film o Batmanovi a Supermanovi.

comicbook.com

Porazil ho až Hobbit

Film zlomil rekord za najväčší box office – 77,2 milióna dolárov v Spojených štátoch. Porazil ho až film Hobbit: Neočakávaná cesta, keď v roku 2012 navýšili tento rekord na 84,6 milióna dolárov.

Zvukové efekty na nezaplatenie

O desivé výkriky infikovaných sa postaral spevák Mike Patton zo skupiny Faith no more. 

horrornovelreviews.com

Môžeme sa tešiť na reboot

Objavilo sa niekoľko pokusov o vytvorenie prequelu alebo sequelu úspešného filmu. Dočkáme sa rebootu – tvorcovia pracujú na scenári zvanom  A Garden at the End of the World (Záhrada na konci sveta). 

Film sa mal odohrávať v meste anjelov

Dej bol pôvodne zasadený do Los Angeles, ale neskôr ho presunuli do New Yorku kvôli jeho nezameniteľnej atmosfére a ikonickým miestam. Zapracoval aj fakt, že predstava opusteného New Yorku má v sebe niečo, čo diváka okamžite vtiahne do seba.

drodd.com

Pozor na figuríny

Niektoré z figurín vo videopožičovni boli hrané skutočnými ľuďmi – ak sa na tú scénu pozriete pozorne, môžete si všimnúť, ako sa hýbu.

Spoilery!

Počas propagácie filmu v Japonsku sa Will Smith neudržal a omylom prezradil skupine reportérov koniec filmu. Tí boli potom slušne požiadaní, aby to udržali ako tajomstvo až do premiéry filmu. Viete si predstaviť, že by sa niečo také stalo pri Hre o tróny?

Viac zelene!

Pri natáčaní filmu museli priviesť rastliny až z Floridy kvôli úprave ulíc, aby vyzerali zarastené a opustené.

davidlazan.com

Pozri aj: Veci, fakty a zaujímavosti, ktoré ste určite nevedeli o filme Nedotknuteľní

zdroj: interez.sk (Simona Gray) shortlist.com imdb.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy