Foto: instagram.com (metaphysicalmeagan)

Na internete môžeme nájsť skutočne hocičo.

Ako to už býva, na internete môžeme nájsť množstvo serióznych vedeckých štúdií a článkov ohľadom zdravia. A potom tu môžeme nájsť možno ešte väčšie množstvo príspevkov týkajúcich sa alternatívnej medicíny, ktorých závery sú často výplodom ľudí, ktorí o zdraví majú vlastnú mienku a tú sa, žiaľ, neboja prezentovať verejne. Najhoršie na tom je, ak im masa ľudí uverí. 

Príkladom sú napríklad bretariáni či pránici, ktorí údajne získavajú energiu zo slnka a nemusia vôbec jesť. Ako uvádza IFL Science, najnovšie sa internetom rýchlo šíri instagramový príspevok od užívateľky, ktorá si hovori Metaphysical Meagan. Tá tvrdí, že už nejaký čas si každé ráno na priamom slnku v prírode opaľuje zadok technikou nazvanou „perineum sunning“. Pri tejto póze sa zdvihnú nohy do vzduchu a smerom k slnku praktizujúci človek vystrčí svoje pozadie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𓂀 𓋹 Metaphysical Meagan 𓋹 𓂀 (@metaphysicalmeagan),

Podľa instagramového príspevku stačí 30 sekúnd, aby ste takto prijali ekvivalentné množstvo slnka ako počas celého dňa na slnku, keď ste oblečení. Je to údajne stará taostická metóda.

Meagan uviedla tiež výhody, ktoré už osobne vďaka tomu zažila. Zahŕňajú prudký nárast energie, lepší spánok, lepšie spojenie so svojou sexuálnou energiou či väčšiu kreativitu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𓂀 𓋹 Metaphysical Meagan 𓋹 𓂀 (@metaphysicalmeagan),

Aká je skutočnosť

Ak sa vám to celé zdá až veľmi pritiahnuté za uši, nie ste sami. Mnohí odborníci tvrdia, že táto technika nemá reálne základy a všetky benefity sú neopodstatnené. „Neexistuje žiadny dôkaz, že opaľovanie sa týmto spôsobom má vplyv na vaše fyzické nastavenie,“ uviedla pre Business Insider doktorka Diana Gall. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𓂀 𓋹 Metaphysical Meagan 𓋹 𓂀 (@metaphysicalmeagan),

Aj keď je, samozrejme, príjem vitamínu D pre telo dôležitý, je vhodné používať opaľovacie krémy, ktoré zabraňujú negatívnemu pôsobeniu UV žiarenia. A existujú oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie spôsoby opaľovania ako vystavovať svoje pozadie priamemu slnku a ešte bez použitia opaľovacieho krému, ako to robí Meagan.

Vhodnejšia je napríklad prechádzka počas dňa, čo je oveľa praktickejšie a menej agresívne. Navyše, pozadie a intímne partie si ľudia zvyčajne neopaľujú a koža na týchto miestach tak nie je zvyknutá na priame slnko, čo môže spôsobiť jej poškodenie, najmä pri dlhodobom vystavení.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )