Foto: TASR – František Iván

Súčasťou policajného zboru môžete byť aj vy.

Policajný zbor Slovenskej republiky (PZ) hľadá nových ľudí do svojho tímu. Ministerstvo vnútra zverejnilo množstvo pracovných príležitostí, novela zákona otvorila dvere do policajného zboru aj pre ľudí, ktorí dovŕšili vek 18 rokov.

Záujemcovia sa tak môžu prihlásiť do PZ bezprostredne po ukončení úplného stredoškolského vzdelania. Novela zákona by mala priniesť kvalitnejšie, a taktiež udržateľné personálne obsadenie.

Budúci príslušníci PZ však okrem dovŕšenia veku 18 rokov musia spĺňať aj ďalšie podmienky. Musia mať slovenské občianstvo, trvalý pobyt na území Slovenska a minimálne stredoškolské vzdelanie s maturitou. Okrem toho musia byť bezúhonní a spoľahliví. PZ taktiež požaduje od uchádzačov o prácu zdravotnú, fyzickú a psychickú spôsobilosť a spôsobilosť na právne úkony.

Záujemcovia sa môžu uchádzať o viaceré pracovné pozície. Okrem poriadkovej, dopravnej, železničnej, kriminálnej, hraničnej a cudzineckej polície sú voľné aj pracovné pozície vyšetrovateľov. Môžete sa stať členom komanda LYNX. Ak máte radi zvieratá, môžete sa uchádzať o prácu aj ako kynológ či hipológ. Otvorené sú aj voľné pracovné pozície IT expertov. Uchádzači sa môžu stať aj súčasťou kriminalisticko-expertíznej činnosti. Všetky pracovné ponuky nájdete na TU.

Foto: Polícia SR

Policajný zbor sa pýši množstvom benefitov, ktoré ponúkajú. Okrem nástupného platu 1 000 eur v čistom, lákajú aj na 6-týždňovú dovolenku, príspevok na bývanie či výsluhový dôchodok po 25 odpracovaných rokoch.

Najnovšie články