Ilustračná foto: Unsplash

Váš smartfón sa jedným ťuknutím zmení na karaoke stanicu.

Rovnako, ako každá iná streamovacia služba, ani najobľúbenejšia spomedzi tých hudobných nechce zaostávať za silnou konkurenciou. Preto sa neustále snaží zdokonaľovať svoje aplikácie a pridávať do nich aj nové funkcie. Podľa najnovších správ pracuje na takej, ktorú ocenia najmä voľnočasoví speváci.

Využívať obľúbenú streamovaciu službu na zdokonaľovanie svojich speváckych zručností je, samozrejme, možné aj teraz. Podľa najnovšieho screenu, ktorý sa objavil na sociálnej sieti Twitter, však bude možné aplikáciu Spotify využiť aj ako plnohodnotné karaoke.

Stíši vokál, pustí text piesne

Spotify testuje novú funkciu. Ilustračná foto: Unsplash

Ako informoval web Music Business Worldwide, známa služba testuje možnosť úplného alebo čiastočného stíšenia vokálov v jednotlivých piesňach, ktoré ponúka predplatiteľom v knižnici. K tomu bude na obrazovkách zariadení s nainštalovanou aplikáciou zarovno s hudbou zobrazovaný aj text práve prehrávanej piesne. Spotify tak akoby chcelo vytvoriť vlastné karaoke.

Podobnú funkciu už pritom majú konkurenčné služby ako Apple Music či Amazon Music. Spotify dávnejšie umožňovalo zobrazovať kompletné texty piesní v “real-time”. Túto funkciu následne v spolupráci s webom Genius nahradila a okrem textu zobrazuje aj rôzne zaujímavosti o práve prehrávaných skladbách.

Zatiaľ v testovacej fáze

Novú funkciu Spotify zatiaľ testuje vo vybraných krajinách a len pre pár vyvolených. Jednou z nich je aj známa tech-inžinierka Jane Manchun Wong, ktorá sa s novinkou pochválila na sociálnej sieti Twitter, kde zverejnila aj screenshoty, ako bude chystaná funkcia vyzerať.

Noviniek bude viac

Kedy a či sa novinka vôbec objaví globálne, zatiaľ nie je známe. Spotify totiž testuje noviniek viacero a nie všetky vždy testom prejdú. Niektoré dokonca vyvíja a keď sa pri ich testovaní preukážu ako užívateľsky neatraktívne, ďalej na nich nepracuje.

Okrem karaoke módu pracuje Spotiffy aj na ďalších dvoch zaujímavých funkciách. Už dávnejšie je známe, že cez svoje aplikácie umožní napríklad streamovanie live virtuálnych koncertov či video podcasty.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )