Foto: Unsplash

Stačí zadať špeciálny kód a ukážu sa vám filmy a seriály, o ktorých ste ani nevedeli, že sú v knižnici.

Streamovacie služby sa svojim predplatiteľom snažia ponúknuť vždy čo najviac filmov a seriálov. To však môže v niektorých z nich vyvolať pocit, že si z knižnice nedokážu vybrať ten správny na sledovanie. Myslíte si, pri pohľade na ponuku Netflixu, že je tam toho až tak veľa, že všetko nestihnete za celý svoj život zhliadnuť? Tak potom by ste mali vedieť, že Netflix toho v knižnici ponúka ešte viac!

Najznámejšia a najobľúbenejšia spomedzi streamovacích služieb svojim predplatiteľom už ponúkla kadejaké vylepšenia, ktoré im majú pomôcť umocniť zážitok zo sledovaného obsahu. Len nedávno bola predstavená novinka v podobe tlačidla „Shuffle“, ktoré nerozhodnému predplatiteľovi náhodne vyberie film alebo seriál, ktorý si má pozrieť.

Ilustračná foto: Unsplash (Clay Banks)

Funkcia, ktorá odhalí ukryté

Netflix však nezabúda ani na tých predplatiteľov, ktorí už väčšinu dostupnej knižnice pozreli (aj keď takých je zrejme o čosi menej). Čoraz viac sa totiž hovorí o tajných možnostiach známej streamovacej služby. Tie majú podľa webu Independent umožniť predplatiteľom vyhľadať aj to, čo sa len tak hocikde neobjaví. Užívateľ Netflixu tak má možnosť natrafiť na filmy, o ktorých ani nevedel, že sa v knižnici populárneho poskytovateľa streamovaného obsahu nachádzajú. O čom je ale reč a ako to celé funguje?

Každý, kto už prišiel do kontaktu s Netflixom vie, že na zhliadnutie ponúka tisícky hodín pútavého obsahu. Týchto hodín je ale viac, než sa môže na prvý pohľad zdať.

O „tajomných kódoch“, ktoré vám odomknú zadné dvierka knižnice Netflixu sa už nejaký ten piatok hovorí. Tentoraz sa dostali na pretras opäť, pretože stále existuje veľa tých, ktorí o ich existencii vedia. Ako sa teda dostanete k filmom a seriálom, ktoré sa predplatiteľom nikde nezobrazujú?

Ilustračná foto: Unsplash (Samet Ozer)

Tajné kódy Netflixu

V prvom rade je potrebné mať nastavený ako predvolený jazyk ovládania webového rozhrania Netflixu angličtinu. Následne stačí cez tento odkaz zadať niektorý z troj až päťmiestnych kódov, ktoré sú vlastne kódmi jednotlivých žánrov, pod ktorými filmy a seriály Netflix triedi. Po stlačení klávesy Enter by vám malo vyhodiť výsledky vyhľadávania aj s obsahom, o ktorom ste možno netušili, že ho Netflix ponúka na zhliadnutie.

Dôležité je podotknúť, že nie je jasné, ktoré z kódov aktuálne fungujú a ktoré nie. Preto to budete musieť v mnohých prípadoch dávať na náhodu. Rovnako tak tento spôsob vyhľadávania funguje iba na počítačoch či notebookoch, aplikácie v smartfónoch a smart TV túto možnosť nepodporujú. Veríme však, že vás táto správa potešila. Zoznam všetkých kódov nájdete na rôznych fórách, najprehľadnejšie sú zhrnuté na tomto webe.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )