Foto: YouTube/ Visit Sweden

Aj keď množstvo festivalov sa tento rok konať nemôže v tradičnom slova zmysle, mnohí usporiadatelia sa vynašli.

Podobne je to aj v prípade slávneho švédskeho festivalu Midsummer, ktorý sa zvyčajne koná 19. júna. Ten sa síce konať bude, zároveň si ho však diváci budú môcť pozrieť aj online prostredníctvom Facebook Live. Ide o tradičné oslavy letného slnovratu vo Švédsku.

Pozrite si festival Midsummer online

Koronavírus ovplyvnil každý aspekt nášho života, vrátane spôsobu, akým sa zabávame. Mnoho festivalov a podujatí muselo byť zrušených, iné zas boli presunuté. Organizátori švédskeho festivalu Midsummer sa však rozhodli, že zážitok tento rok sprístupnia divákom prostredníctvom Facebook Live.

Festival Midsummer si mnohí možno spájajú s hororovým filmom Slnovrat (Midsommar) z dielne Ariho Astera, pravdou však je, že nemajú takmer nič spoločné. Kým film je pretkaný scénami, z ktorých divákovi nabehnú na tele zimomriavky a premkne ho nepríjemný pocit hrôzy, na festivale sa ničoho podobného obávať nemusíte. Vo filme Midsommar hrajú tvorcovia s divákom psychologickú hru, je plný okultizmu a nesie v sebe prvky severskej mytológie. Základom je postupné budovanie napätia, na festivale sa môžete maximálne uvoľniť a užívať si leto, a to pokojne aj s celou rodinou.

Online si môžete tento rok pozrieť viacero slávností

Festival sa bude odohrávať počas celého dneška (19. júna), pričom portál Visit Sweden sprostredkúva zážitok divákom z celého sveta prostredníctvom Facebook Live. Pod polnočným slnkom sa naučíte viazať vence z kvetín, zalyžujte si alebo si zatancujte. Oonline stream začal už dnes o piatej ráno. Aby to malo tú správnu atmosféru aj online, prichystajte si tradičné švédske jedlo, ktorým sú nakladané slede podávané s varenými zemiakmi, pažítkou a kyslou smotanou. Ako dezert sa podávajú jahody so šľahačkou.

Nápad zaujal aj organizátorov ďalších podujatí a tento rok si 21. júna môžete pozrieť online aj pohanskú slávnosť odohrávajúcu sa pri slávnej kamennej stavbe Stonehenge, počas ktorej sa pozoruje východ Slnka a oslavuje sa letný slnovrat.

Travel and Leisure
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )