Ilustračná foto: Unsplash

Sme nevyspatí.

Štatistiky ukazujú, že moderní mladí ľudia sú najviac nevyspatí zo všetkých. Za toto môže množstvo najrôznejších faktorov, ku ktorým patrí práca, „úzkostná epidémia“, poruchy spánku či dokonca streamovacie služby video obsahu, ktoré nás bingovaním niekoľkých epizód po sebe často držia hore aj dlho potom, čo sme mali spať. IKEA sa však rozhodla proti tomu nezdravému trendu zabojovať.

Spánková deprivácia spôsobuje veľké množstvo nepríjemností. Spánok je pre nás nesmierne kľúčový a nielen, že nám umožňuje jeho dostatok počas ďalšieho dňa efektívnejšie fungovať, no zároveň udržiava v rovnováhe naše hormóny a umožňuje nám lepšie sa zotaviť po akomkoľvek pozitívnom či negatívnom strese. Niektoré výskumy dokonca dokázali, že nevyspatý mozog vykazuje takmer identickú aktivitu ako mozog s úzkostnou poruchou.

IKEA otvára spánkový bar

Cieľom kampane je pomôcť ľuďom si uvedomiť, že v noci mnohokrát nespia kvôli bezcielnemu surfovaniu na sociálnych sieťach alebo nesutálemu pozerania sa do displejov počítača či televízie,“ uvádza v tlačovej správe Magdalena Mrázková, líder kampane IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko. IKEA chce zdôrazniť, aké benefity má spánok pre naše telo, no zároveň sa snaží zmeniť aj pohľad na ľudí, ktorí si radi pospia.

V dnešnej uponáhľanej dobe plnej hlúpych motivačných citátov a workoholických vzorov si ľudia omnoho ťažšie udržiavajú správny spánkový režim či pohodu psychického zdravia.

Foto: Unsplash

Chceme všetkým ukázať, že výmenou tejto prokrastinácie za kvalitný spánok môžu jedine získať silu, sviežosť a energiu do ďalšieho dňa,“ dodáva Magdalena Mrázková. Zmieňovaná kampaň bude zosobnená inštaláciou s názvom Spánkový bar, ktorá precestuje Česko, Slovensko aj Maďarsko. V Bratislave ju bude možné navštíviť pred Istropolisom.

V jednotlivých spálňach si návštevníci budú môcť vyskúšať rôzne druhy matracov a vankúšov, zdriemnúť si či počúvať meditačnú hudbu. A potom, ako si dobre schrupnete, budete si môcť pochutnať aj na švédskych špecialitách z neďalekého food trucku. Ak ani toto nebude dosť, môžete sa zúčastniť lekcie jógy, meditácie, raňajok s dizajnérom či verejného čítania z knihy Prečo spíme?. Obohatiť svoje spáčske schopnosti budete môcť od 23. do 25. augusta v Bratislave.

ikea.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )