Foto: Policía Nacional

Polícia v Španielsku zhabala 50 ton marihuany.

Španielskej polícii sa podaril rekordný úlovok. V piatok oznámila, že zhabala 50 ton marihuany. Ide o najväčšie množstvo tejto drogy, aké kedy v tejto krajine polícia zadržala.

Španielska polícia v piatok oznámila, že zhabala 50 ton marihuany. Ide o najväčšie množstvo tejto drogy, aké sa kedy v tejto krajine polícii podarilo zadržať. Polícia odhalila a rozpustila v súvislosti s prípadom v Katalánsku osem fariem a zadržala 20 osôb pre podozrenie z podvodu pri odbere elektrickej energie a z ohrozenia verejného zdravia, uvádza sa vo vyhlásení polície.

Polícia zhabala marihuanu v hodnote 125 miliónov eur

Všetky spomínané farmy boli kryté ako údajne plantáže na konopu určenú pre priemysel. Farmy boli registrované na jednu nemenovanú obchodnú spoločnosť a nachádzali sa medzi skladmi s legálnou priemyselnou činnosťou. Celkovo polícia zadržala od júna do októbra 52 ton marihuany, 187 000 rastlín a 19 ton konopných šišiek.

Foto: Policía Nacional

Španielskej polícii sa tak podarilo prekonať nedávny rekord, keď len začiatkom tohto mesiaca oznámila, že zhabala 32 ton tejto drogy v hodnote 64 miliónovo eur, čo bolo v danom čase najviac. Podľa portálu Reuters vtedy polícia zadržala 9 mužov a 11 žien vo veku od 20 do 59 rokov. V júni uviedol španielsky daňový úrad, že kilogram marihuany stojí približne 2 300 až 2 500 eur. Vzhľadom na túto informáciu by zadržaných 50 ton tejto drogy mohlo mať hodnotu asi 125 miliónov eur.

Najnovšie články