Ilustračná foto: TASR

Žeby slovenské železnice začali konečne zavádzať protipožiarne opatrenia?

Ako veľmi zle na tom sú slovenské vlaky vie zrejme každý. Nech sa však Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) akokoľvek snaží svoje chyby napraviť, slovenské vlaky sú v hroznom stave a takmer každý týždeň nás prekvapí nejaká nová (alebo opakujúca sa) udalosť. Svedčia o tom neustále poruchy rušňov, vozňov a mnohých ďalších vecí, o ktorých sa informuje na všetkých frontoch.

Počas leta najmä sociálne siete zaplavovali fotografie horiacich rušňov, ktoré akoby nezvládali vysoké teploty. Zdá sa však, že problémy ZSSK budú pokračovať aj po horúcom lete.

Najnovšie video, ktoré sa objavilo na satirickej stránke Zomri totiž ukazuje, že slovenské vlaky už začalo aj vytápať. Smutná realita slovenských železníc tak bude zrejme pokračovať aj počas jesene. Video si môžete pozrieť nižšie.

Samozrejme, niektorým príde predmetné video so zábermi na vytopenú uličku vozňa vtipné, o čom svedčí aj množstvo uštipačných komentárov v príspevku Zomri. Ide však aj o mimoriadne nebezpečnú udalosť, pretože voda do vozňa tiekla zo strechy priamo pri skrinke s elektrickými rozvodmi, takže mohol veľmi ľahko a rýchlo nastať skrat.

Pravdou tiež je, že cestovať slovenskými vlakmi býva čoraz častejšie skúškou nervov. Okrem horiacich rušňov či vozňov sa k celej plejáde škodových udalostí pridávajú zatopené uličky. Meškanie vlakov už býva prakticky samozrejmosťou akéhokoľvek spoja, no a v minulosti sa nielen sociálnymi sieťami, ale aj médiami prehnali správy o vykoľajených súpravách, nehodách rôzneho charakteru, nefunkčnej klíme (a tým pádom aj nedýchateľnom vzduchu počas horúcich letných dní) či kúrení vo vozňoch počas zimných mesiacov. Cestujúcu verejnosť prekvapilo aj odtrhnutie sa vozňov od rušňa, ktoré sa tiež stalo terčom nemalého množstvo vtipov.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )