Ilustračná foto: Unsplash

DAFilms má vo svojej ponuka desiatky menej známych filmov. Mnohé zaujali na filmových festivaloch a získali niekoľko ocenení. Teraz môžete túto streamovaciu službu vyskúšať aj vy.

V jej knižnici nenájdete len komerčne známe projekty, no aj tak má čo predplatiteľom ponúknuť. Na slovenskom trhu ako streamovacia služba funguje od februára tohto roku a aj za tak krátky čas si stihla vybudovať solídnu základňu predplatiteľov, ktorých predmetom záujmu je prevažne klubová filmová produkcia či rôznorodé dokumenty. Teraz však môže ponuke služby DAFilms podľahnúť každý – na mesiac je totiž zadarmo.

Materská spoločnosť DAFilms sa najskôr zameriavala len na online distribúciu menej známych filmov. Postupom času sa však trhu prispôsobovala, čo podmienilo vznik samostatnej streamovacej služby. Tá predplatiteľom ponúka filmy, ktoré inde nenájdu.

Foto: DAFilms (reprofoto)

Jedinečná streamovacia služba

„V roku, keď sa zrodil YouTube, na druhej strane zemegule a na odvrátenom konci filmovej distribúcie vznikol aj streamovací portál DAFilms. Písal sa rok 2005 a s nápadom prinášať ľuďom dokumentárne filmy na internete prišiel festival MFDF Ji.hlava,“ píše DAFilms v newsletteri.

Postupne sa do projektu zapojili aj ďalšie dokumentárne festivaly, vďaka čomu vznikla Doc Alliance, teda súčasná podoba DAFilms. Jej ponuka sa medzičasom rozšírila a okrem dokumentov všemožných druhov ponúka aj artové tituly a v jej knižnici možno nájsť aj mnohé úspešne slovenské a české filmy.

Foto: DAFilms (reprofoto)

Na mesiac zadarmo

DAFilms je domovom rôznorodých počinov, ktoré získali uznanie na medzinárodnej úrovni na rôznych filmových festivaloch a komerčné streamovacie služby o ne záujem príliš neprejavujú. Teraz si môže DAFilms vyskúšať na mesiac každý, koho tak trochu iná kinematografia zaujíma. Pri príležitosti 15. narodenín materskej spoločnosti je totiž táto streamovacia služba zadarmo.

Doposiaľ bolo možné zadarmo vyskúšať len niektoré funkcie DAFilms, keďže bezplatnú skúšobnú dobu streamovacia služba neponúkala. Pri príležitosti osláv 15. výročia založenia spoločnosti sa však rozhodli milovníkov inej kinematografie nalákať špeciálnym darčekom.

Výber z aktuálnej ponuky DAFilms. Foto. DAFilms (reprofoto)

Ponuka je lákavá, no časovo obmedzená

Bezplatné mesačné predplatné si môžete zadovážiť pri registrácii a pri voľbe predplatného stačí namiesto platby zadať špeciálny zľavový kupón DAFILMS15years a predplatné je vaše. Ponuka je však obmedzená a využiť sa dá len do dnešnej polnoci (29. októbra 2020).

Pokiaľ teda patríte k nadšencom kinematografie a už vás omrzeli známejšie streamovacie služby a ich ponuka, vyskúšajte na mesiac DAFilms, určite to nebudete ľutovať. Kód si môžu uplatniť ako noví, tak aj existujúci užívatelia služby. Na výber je aj množstvo oceňovaných česko-slovenských projektov. Spomenúť sa oplatia slovenské filmy ako Čiara, Nech je svetlo či Sviňa. Lákadlom je aj kontroverzný český dokument o internetových sexuálnych predátoroch V síti. Viac o ponuke DAFilms sa dozviete na webe služby.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )