Foto: Eset/BIG-Bjarke Ingels Group

Novú bratislavskú štvrť mnohí prirovnávajú k Sillicon Valley, buduje ju známa firma Eset.

Softvérová firma Eset chystá v areáli bývalej vojenskej nemocnice sv. Michala na bratislavskej Patrónke technologicko-vzdelávací areál s názvom Eset Campus. Mnohí ho prirovnávajú k známemu Sillicon Valley.

Ako sme vás nedávno informovali v našom článku, po dokončení by mal projekt slúžiť ako centrála v podobe rozsiahleho kampusu s administratívnymi a vývojovými kapacitami. Zaujímavosťou je, že areál by mal byť prístupný aj verejnosti a nebude v ňom chýbať bývanie pre stážistov či pracovníkov spoločnosti.

Ukončili odstraňovanie pôvodných objektov

Spoločnosť Eset ukončila odstraňovanie pôvodných objektov v areáli bývalej vojenskej nemocnice, kde má vyrásť rozsiahly projekt kampusu na bratislavskej Patrónke. Na pozemku v súčasnosti stále prebieha čistenie územia, recyklácia odpadu z búrania a prekládky inžinierskych sietí. Pre TASR to uviedol Peter Blažečka zo spoločnosti.

Foto: Eset/BIG-Bjarke Ingels Group

„Pri búracích prácach vzniklo takmer 40 ton odpadu, pričom miera zhodnotenia predstavuje až 98,5 percenta. Pri zhodnotení odpadu bol dôraz kladený na maximálnu mieru recyklácie a opätovného využitia recyklátu v rámci výstavby kampusu,“ skonštatoval Blažečka s tým, že pri prácach sa nevyskytli žiadne neočakávané problémy ani časové sklzy.

Termín výstavby závisí od povoľovacích procesov

Spoločnosť už disponuje vyjadrením hlavného mesta k investičnému zámeru, v súčasnosti pripravuje dokumentáciu pre územné konanie. „Na príprave dokumentácie pre územné rozhodnutie sa stále pracuje,“ poznamenal Blažečka. Termín začatia výstavby nového projektu bude závisieť najmä od dĺžky povoľovacích procesov a získania všetkých právoplatných povolení. V minulosti spoločnosť deklarovala, že má záujem, aby bol projekt postavený čo najskôr.

Softvérová firma získala pozemok v areáli bývalej vojenskej nemocnice neďaleko rekreačnej lokality Železná studienka v roku 2017. Kampus má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické firmy. Prepojiť ich má s technicky zameranými vysokými školami. Projekt počíta aj s verejnými priestormi.

Uložiť článok

Najnovšie články