Foto: FB Košice Dnes

Hoci mesto vyjadruje podporu Ukrajine inými vecami, košická vlajka na tento účel naozaj neslúži.

Pokiaľ košickú vlajku pretočíte to vertikálnej polohy a odstránite z nej erb mesta, je z nej rovnaká dvojkolóra, ako vlajka Ukrajiny. Skoro rovnako, ako keď odstránite slovenský znak z našej štátnej vlajky a dostanete ruskú trikolóru.

Tento krok sa ale nepozdával komentátorom na stránke Košice:Dnes.

Košická vlajka nie je ukrajinská vlajka, Slováci sú na tom takmer najhoršie v rámci vplyvu dezinformácií

Potom, čo stránka zdieľala príspevok z Hlavnej ulice pred Štátnym divadlom sa v sekcii komentárov rozbehla vášnivá diskusia. Podľa stránky Hoaxy a Podvody bola hlavnou témou ukrajinská vlajka v druhom najväčšom meste Slovenska.

Foto: Hoaxy a podvody – Polícia SR

Tento ťah vytočil množstvo ľudí, ktorí nepoznajú košickú vlajku. Pod príspevkom sa nakrátko po zdieľaní objavili nenávistné komentáre, ktoré odsúdili vlajku a nazvali ju niečím odporným.

„V poslednom čase sa objavili dva prieskumy, podľa ktorých sú Slováci na tom takmer najhoršie v celej Európskej únii, čo sa týka vplyvu dezinformácií. Hoaxy sú pritom založené na negativizme – ich cieľom je vyvolávať nenávisť a rozdeľovať spoločnosť. Priložený status je najlepším dôkazom, že oba prieskumy sú pravdivé. Je to zrkadlo do duše slovenského národa,“ informuje slovenská polícia na profile Hoaxy a Podvody.

Košice:Dnes ako reakciu vydali článok, kde vysvetľujú, ako funguje mestská vlajka, a čo stojí za faktom, že v Košiciach nájdete modro-žltú na električkách, logách i vlajkách mesta. A hoci mesto vyjadruje podporu Ukrajine inými vecami, košická vlajka na tento krok naozaj neslúži.

0
Uložiť článok
Komentovať