Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky/mapio.net

Chlapec sa v pondelok popoludní išiel okúpať do Váhu, z vody už nevyšiel.

Polícia ukončila pátranie po 13-ročnom Máriovi, ktorého v pondelok popoludní pri kúpaní strhol prúd rieky Váh pri obci Šúrovce v okrese Trnava. Chlapca našli bez známok života pátrači z letky ministerstva vnútra asi sedem kilometrov od nešťastnej udalosti v lokalite Šintavské Bane.

Mário odišiel v pondelok popoludní z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať do Váhu. Krátko po 17:00 ho údajne strhol prúd rieky. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho muža, ihneď volali na tiesňovú linku. Po chlapcovi pátrali až do tmy policajti, hasiči aj dobrovoľníci. Dnes ráno pátranie pokračovalo.

„Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody,“ uviedla v súvislosti s tragickým prípadom hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová.

Susedia rodiny iniciovali vyhlásenie finančnej zbierky na pomoc Máriovej rodine. Ako informovala TV Markíza, pri pátraní mal zmiznúť aj Máriov otec, ktorý syna usilovne vo vodách Váhu hľadal, aj keď mu to záchranári neodporúčali.

0
Uložiť článok
Komentovať