foto: FB Travel Hacker

Máte chuť spoznávať svet, ale rozpočet nepustí?

Rozmýšľali ste nad tým, že to musí ísť aj za menej? Chcete vedieť, ako na to? Cestovateľka a Blogerka roka Janka Schweighoferová s tým má skúsenosti, ktoré môžu znamenať váš lístok do sveta. V prednáške zo séria SmartTalk vo štvrtok 28. septembra v KC Dunaj ukáže, ako hľadať lacné letenky, kde zohnať ubytovanie zadarmo a pridá aj tipy k autostopu. Povie tiež zopár trikov, ako absolvovať výlet za absolútne minimálne náklady.

Keď sa povie „nízkonákladové cestovanie“, čo si máme pod tým predstaviť?

Janka Schweighoferová: Nie je konkrétne vymedzenie. Pre niekoho je to cestovanie za čo najmenej peňazí, nech sa deje čokoľvek. Pre mňa je to skôr neplatiť viac, ako je treba, hľadať spôsoby, ako získať viac za menej, ako cestovať lacnejšie a pritom zachovať pohodlie. Ja by som napríklad nikdy nechcela čakať päť hodín na prípoj na letisku výmenou za ušetrenie desiatich eur. To mi nepríde šikovné. Čo mi ale príde šikovné je sedieť v lietadle s pocitom, že som za letenku zaplatila dvakrát menej, ako ľudia okolo mňa.

30.000 ľudí na Travelhackrovi! ĎAKUJEM ❤❤❤ A treba to patrične osláviť, čo poviete? Preto som pripravila špeciálnu a…

Posted by Travel Hacker on Mittwoch, 30. August 2017

Čo je základné pravidlo, ktoré treba nasledovať, ak si chce človek užiť dovolenku za lacný peniaz?

J. S.: Ak sa dá, tak byť flexibilný. Destináciou, dátumami. Flexibilita si však žiada aj informovanosť. Musíš sa vyznať v systéme, vedieť, kde hľadať letenky, ubytovanie, kde sa dá ušetriť a na čom.

Na čo si treba dávať pozor, aby sa výlet nezmenil na katastrofu?

J. S.: Jednoznačne zrušené letenky, prípadne letenky kúpené cez nespoľahlivého predajcu, preplácanie peňazí kvôli nedostatku prieskumu (typickým príkladom je napríklad cesta z letiska do mesta, keď si vopred nezistíš, ako sa dá do mesta dostať, taxikári ťa ošklbú o posledný cent), ale aj zlé očakávania.

Posted by Travel Hacker on Montag, 28. August 2017

Ako si sa k cestovaniu s nízkymi nákladmi dostala?

J. S.: Jednoducho, chcela som cestovať a nemala som peniaze (úsmev). Hľadala som spôsoby, ako to zvládnuť a ako sa hovorí: kto hľadá, ten nájde.

Aký je záujem ľudí o takýto spôsob cestovania?

J. S.: Každým dňom vyšší. Nízke náklady, šikovné cestovanie, či cestovanie na vlastnú päsť sa stáva trendom. Ku nám to stále ešte len prichádza a každý rok cestuje na vlastnú päsť viac a viac ľudí. A čo osobne teší mňa, že čoraz viac Slovákov, ktorí predtým necestovali, začínajú cestovať a tí, ktorí cestovali predtým, začínajú cestovať oveľa viac. To je super, pretože každá cesta prináša inšpiráciu, nové nápady a nový pohľad na veci.

Peknú obednú sobotu zo Slovinska! Čoraz viac prichádzam na to, že spontánne rozhodnutia sú tie NAJ a aj preto sme včera…

Posted by Travel Hacker on Samstag, 19. August 2017

Nízkonákladové cestovanie prináša aj nespočetné množstvo zážitkov. Aké zábavné si zažila ty?

J. S.: Cestovanie ako také prináša veľa zážitkov. Či už nízkonákladové alebo nie. Za mňa sú jedny z top zážitkov napríklad plávanie s minikorytnačkami na Seychelách, výhľad z lešenia sochy Krista v Rio de Janeiro (mimochodom, dvojtýždňová dovolenka v Brazílii ma stála menej ako týždeň v Lido di Jesolo v Taliansku rok predtým), či moment, kedy mi opice na Filipínach kradli jedlo z rúk.

O taktom cestovaní dávaš rady aj na blogu, za ktorý si vyhrala aj titul Bloger roka. Prečo to robíš? Aký v tom vidíš význam?

J. S.: Napĺňa ma radiť ľuďom, ako cestovať šikovne a lacno. Zdieľať tipy. Myslím, že keby že o mojich cestách nepíšem, asi by ma nebavilo tak často cestovať. Byť na cestách je totiž jedna vec, zdieľať tipy z ciest tisíckam ľudí je druhá. Myslím, že vďaka cestovaniu ľudia získavajú inšpiráciu, nové nápady a hlavne vidia svet taký, aký je, nie taký, aký nám ho ukazujú v televízií. Na Slovensku je veľkým problémom to, že veľa Slovákov ešte nikde nebolo, no názorov na svet majú viac ako najväčší cestovatelia. Chcem, aby Slováci cestovali, získavali inšpiráciu a nové poznatky a potom prišli naspäť domov a aplikovali ich tu.

Posted by Travel Hacker on Dienstag, 15. August 2017

Janka Schweighoferová

Začínala so študentským rozpočtom a veľkou chuťou cestovať. Až takou, že sa to naučila robiť šikovne a lacno. Janka založila úspešný a jeden z najnavštevovanejších blogov Travelhacker, na ktorom zdieľa unikátne tipy na ušetrenie peňazí, času a nervov. Precestovala destinácie ako Zanzibar, Filipíny, Maldivy, Brazíliu, Srí Lanku, Irán či Seychely. Janka získala titul Bloger roka 2017 v kategórii cestovanie.

28. 9. (štvrtok)

Štart: 19:00 hod.

Lístky nájdete TU, viac informácii sa dozviete na Facebooku.

TS Kulturmarket
Uložiť článok

Najnovšie články