Foto: Copernicus Sentinel data (2019-20), processed by ESA

Aj keď na to v súčasnosti zrejme mnohí z nás nemyslia, pandémia má aj svoje svetlé stránky.

Koronavírus nás síce prinútil ostať doma a dodržiavať prísne opatrenia, zdá sa však, že prírode to celkom prospieva. Dôkazom sú satelitné snímky, na ktorých je možné vidieť benátske kanály.

Ako informuje portál LadBible, benátske kanály zívajú prázdnotou. Dôkazom sú satelitné snímky, ktoré vyhotovila Európska vesmírna agentúra (ESA). Následkom pandémie sa totiž lodná doprava výrazne zredukovala. Tak, ako v mnohých iných mestách, turizmus je tu v súčasnosti v podstate neexistujúci a aj domáci obyvatelia Benátok radšej ostávajú doma. Kým inokedy sú vody plné vodných taxíkov či výletných lodí, teraz tu na žiadne nenatrafíte, pričom rozdiel je najlepšie viditeľný z vtáčej perspektívy.

Foto: Copernicus Sentinel data (2019-20), processed by ESA

ESA sa o zábery podelila prostredníctvom Twitteru, pričom prvá z fotografií bola vyhotovená ešte 19. apríla v roku 2019 a tá druhá zas len nedávno, 13. apríla 2020. Na záberoch je možné vidieť, že sa nezmenilo len množstvo lodí a počet turistov, ale aj farba vody v benátskych kanáloch. Voda v nich je totiž o poznanie čistejšia, ako keď sú Benátky zaplavené tisíckami turistov. Domáci obyvatelia v nich môžu dokonca aj pozorovať ryby.

LadBible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )