Ruská verzia seriálu o jadrovej katastrofe v Černobyle, Reprofoto: Youtube.com (Euroradio live)

Ruská verzia seriálu o jadrovej katastrofe v Černobyle, Reprofoto: Youtube.com (Euroradio live)

Samozrejme, z ruskej verzie seriálu sa mnohí smejú.

Americký seriál Chernobyl z dielne televíznej stanice HBO si získal priaznivcov po celom svete. Našiel však aj takých, ktorým príliš nevonia. A to najmä v Rusku, kde ho označili za propagandu a boj proti Sovietskemu zväzu. Preto sa rozhodli, že príbeh o najslávnejšej jadrovej katastrofe v dejinách ľudstva nakrútia po svojom. A teraz konečne ukázali, ako to celé bude vyzerať.

Podľa prvotných zverejnených informácií bude ruská verzia Chernobylu postavená na konšpiračnej teórii. Fiktívny príbeh sa bude opierať o to, že tajný agent CIA vykoná na černobyľskej elektrárni sabotáž, ktorá celú katastrofu spôsobí. Informuje o tom portál Vanity Fair.

Keďže sa Rusko a tamojšie médiá nevedeli cez to, čo prinieslo vo vlastnom projekte HBO vyrovnať a hlavne stotožniť, nakrútili to po svojom. Podľa nich bol seriál totiž založený na konšpiráciách a bol vytvorený iba preto, aby hádzal špinu na Rusko a ich jadrovú energetiku.

Na seriáli ruskej televízie NTV sa intenzívne pracovalo, no nikto nevedel, kedy bude dokončený. Tvorcovia však nedávno do sveta vypustili vôbec prvý trailer, ako bude ruská verzia Chernobylu vyzerať. Pozrieť si ho môžete nižšie.


Režisérom seriálu je Alexej Muradov. „Jedna z teórií tvrdí, že v deň výbuchu elektrárne sa v nej nachádzal agent CIA a mnohí historici túto verziu nepopierajú,“ povedal pre médiá.

Samozrejme, táto verzia celej katastrofy je podľa mnohých na smiech. A rovnako tak aj trailer, ktorý televízna stanica NTV nedávno zverejnila. Podľa informácií portálu Dobré noviny by mal nový ruský seriál pozostávať až z 12 epizód. Kedy sa ich dočkáme však zatiaľ nie je známe.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )